Paraplegici natočili video o sexu

Vzniklo edukační video, které nemá v české historii obdoby. Autorkou jeho scénáře je Zdeňka Faltýnková, spinální specialistka České asociace paraplegiků – CZEPA, z.s. Cílem zhruba čtyřicetiminutového filmu je zkvalitnění sexuálního života vozíčkářů po poranění míchy.

Video s názvem Partnerské vztahy, sex a rodičovství je první ucelenou informací s praktickými ukázkami. Velmi citlivou a důstojnou formou přibližuje intimitu a sexuální praktiky vozíčkářů, jak žen, tak i mužů. Zároveň prezentuje, že lidé po poranění míchy mohou žít ve srovnatelné kvalitě partnerského i rodinného života jako před ochrnutím.

Film obsahuje svědectví v prožívání vlastní sexuality a praktické rady zkušených vozíčkářů, sexuální polohy, kompenzační a erotické pomůcky, ale také komentáře odborných lékařů a dalších specialistů na spinální problematiku.

„Kvalita života vozíčkáře se neodvíjí pouze od příznivé integrace, zaměstnání, ale především od uspokojení základních potřeb a tím je i partnerská intimita“, doplňuje Faltýnková, která již zprodukovala 24 edukačních videí na různá témata paraplegiků a tetraplegiků.

Filmy jsou k dispozici na DVD nosičích a flash discích v České asociaci paraplegiků – CZEPA, z.s., zdarma.

Vzhledem k tomu, že video je strukturováno do 7 kapitol, představíme jednotlivé kapitoly postupně na komunitním portále Vozejkov.cz a prostřednictvím facebookových stránek @czepa.cz a @vozejkov. První kapitola bude uveřejněna již tuto neděli 24.2.2019.

Od 6.5.2019 bude celý film k dispozici v plné verzi na kanálu YouTube.com pod názvem Partnerské vztahy, sex a rodičovství po poškození míchy.

DVD vzniklo za finanční podpory Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Veronika Friebová                     

Klíčová slova: 

Komentáře

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.