OZP umožňuje svým smluvním lékařům komunikovat s pacienty na dálku

Všichni také již mohou předepisovat léčivé přípravky a zdravotnické prostředky i na základě elektronické konzultace. 

Praktičtí lékaři pro děti i pro dospělé, ambulantní specialisté i zubaři mohou provádět některé typy vyšetření pacientů distančně. Kliničtí psychologové, logopedi a nejnověji také fyzioterapeuti mohou poskytovat některé úkony rovněž distančně, např. prostřednictvím videohovoru. OZP takto vedenou a zdokumentovanou komunikaci proplatí, jako by to bylo při osobní návštěvě ordinace.

Kromě toho Oborová zdravotní pojišťovna začíná s okamžitou platností svým lékařům platit za poskytnutou zdravotní péči ihned po faktické kontrole vystavených faktur i přesto, že smluvně dohodnutý termín úhrady je delší.

„Za stávající situace považujeme za  nutné podpořit finanční stabilitu poskytovatelů zdravotních služeb, lékařů. Proto okamžitě přistupujeme k dřívější úhradě našich závazků. Faktury budeme od této chvíle hradit ihned po jejich kontrole, bez ohledu na to, že  měly uvedenou až pozdější splatnost,“ říká Radovan Kouřil, generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny.

Oborová zdravotní pojišťovna také nebude lékařům snižovat dříve dojednanou zálohovou platbu, ani v případě výrazného poklesu produkce na straně poskytovatele zdravotní služby. Naopak je připravena zálohy zvýšit těm poskytovatelům, kteří kvůli epidemii nemoci COVID-19 čelí zvýšeným nákladům.

Jří Sochor

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.