Ovládání zařízení Apple pomocí myši

V nové verzi 13 systému iOS byla konečně otevřena možnost ovládat mobilní zařízení Apple (iPhone, iPad) pomocí myši připojené k tabletu nebo k telefonu přes lighting konektor anebo přes rozhraní Bluetooth. Dosud bylo možné iOS zařízení ovládat pomocí myši jen přes speciální adaptér AMAneo BTI. Nyní je možnost ovládání myší mnohem přístupnější a levnější.

Apple iPad: ovládání pomocí myši

Pro běžné uživatele dotykových zařízení se nejedná o žádnou převratnou událost, protože ovládají své iPhony a iPady bez jakýchkoliv překážek intuitivně dotykem na obrazovce a myš by jim byla vlastně na překážku.

Jiná situace je u lidí s tělesným postižením, především u těch, kteří mají narušenou hrubou či jemnou motoriku horních končetin, a proto nemohou prsty přesně zacílit ikony na obrazovce, o psaní na virtuální klávesnici nebo přetahování objektů ani nemluvě.

Nyní tedy mohou ovládat iPad a iPhone pomocí jakékoliv myši s USB nebo Bluetooth rozhraním. Nabízí se jim možnost využít speciální trackballové nebo joystickové myši anebo ovládat tato zařízení pomocí pohybů hlavy či ústy. Existuje velké množství vhodných alternativních myší, asi nejvíce jich nabízí olomoucký PETIT.  Na jeho webu jsou umístěny na Myši ovládané rukou nebo Myši neovládané rukama.

Jak tedy postupovat? Především je třeba si vybrat vhodnou myš, aby co nejlépe kompenzovala dané postižení. Myš musí mít rozhraní USB a nebo může být bezdrátová s Bluetooth. A další postup je už podrobně popsán i s názornými obrázky na webu společnosti PETIT. 

 

Klíčová slova: 

Komentáře

Control apple device with mouse can be possible. You can do this thing with USB cable with OTG adapter but if you are trying to do the same thing with bluetooth mouse, might be you will face some issue. I am talking about bluetooth related conecting issues. So here I am described about <a href="https://blogs.innovanathinklabs.com/best-bluetooth-software-for-windows/"> best bluetooth software for windows</a>. Now you can connect your phone with bluetooth mouse.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.