Ostravské týdny pro duševní zdraví

U příležitosti destigmatizační kampaně pořádá MENS SANA, z.ú. 10. ročníku CRAZY FESTU, přednášku Může se mozek změnit? a další zajímavé akce. 

OTDZ jsou součástí celorepublikové destigmatizační kampaně, 34. ročníku Týdny pro duševní zdraví. OTDZ probíhají pod záštitou náměstka primátora SMO Zbyňka Pražáka a náměstka hejtmana MSK Lukáše Curyla. Pozvánky najdete v příloze.

Věnujte prosím pozornost zejména 10. ročníku CRAZY FESTU, který pořádáme ve dnech 5.-6. října v DK Poklad v Ostravě-Porubě, kdy nabízíme  zvýhodněné vstupné pro Vás i pro Vaše uživatele za cenu dělské vstupenky (nutno dopředu nahlásit počet vstupenek) a 10. workshopu na téma " Propojování sociálních a zdravotních služeb", který uskutečnímu dne 3.10.2023 v Galerii RUB sociálního podniku BOTUMY s.r.o. na Hl. třídě. 

Svou účast na workshopu přislíbili přislíbili primář FNO MUDr. Petr Šilhán, MUDr.Genovéva Almássy, Mgr. Hana Žurovcová, psychiatrická sestra Michal Jandl, vrchní psychiatrická sestra PN Opava Radek Liška a další zástupci MDT z MSK.
Jelikož počet míst je omezen, je nutná včasná rezervace. Workshop je určen pro zdravotníky a sociální pracovníky pracijící v sociálních službách.  Děkujeme za pochopení.

Další zajímavou akcí bude přednáška Může se mozek změnit? Na přednášce se dozvíte nejen o tom, co vše Váš mozek dokáže, ale také o tom, jak mozek cvičit a využívat jeho rezervy. Přednáška se uskuteční 10.10. v 17 hodin v Galerii RUB na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě. 

Srdečně zveme také na besedu Mgr. Petra Salamona, peer lektora, který bude hovořit na téma péče o lidi s duševním onemocněním v Norsku a Nizozemí. Beseda se uskuteční 27.9. v 16 hodin v Galerii RUB.

Uvedeným akcí předchází Den otevřených dveří Centra Trénování paměti a MENS SANA, z.ú., který proběhne dne 26.9.2023 tradičně v prostorách CENTRA TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI  na Bulharské ulici 1561/7 od 10 do 17 hodin.
 

Jaroslava Saidlová​

 

 

Klíčová slova: