Originální hračky v obchodě, který pomáhá

11.03.2013 23:56

Oblíbené designové hračky ze dřeva a papíru, které si vydobyly úspěch ve Francii a dalších zemích Evropy, konečně seženete na jednom místě v kamenném obchodu v centru Prahy. Zvláštností Hračkotéky ve Školské ulici je, že v něm pracují lidé se zdravotním postižením.

Obchod se chce stát místem setkání lidí, které spojuje láska k dětské fantazii, hře i podpoře lidí, kteří to nemají v životě tak lehké.
 
Hračkotéka otevírá ve středu 13. března 2013 kamenný obchod ve Školské ulici 34 na Praze 1. V lednu 2013 se Hračkotéka stala sociální firmou, to znamená, že v ní budou pracovat lidé se zdravotním postižením. V tomto obchodě naleznete zajímavé a jedinečné hračky z dílen firem Djeco, Janod, Unlimited Design, Obrázkový ostrov a AladinE.
 
„Snažíme se o to, aby naše hračky byly vyrobeny z kvalitních a recyklovatelných materiálů a aby jejich výroba co nejméně zatěžovala životní prostředí. Proto dáváme přednost papíru a dřevu. Zároveň si přejeme, aby naše hračky vybízely k tvořivé hře, aktivitě dítěte a abychom podporovaly jeho estetické vnímání,“ říká za Hračkotéku Barbora Vigner Mazancová.
 
V obchůdku naleznete hrací koutek pro děti, budou se tu pořádat workshopy, o kterých naleznete informace na webových stránkách www.hrackoteka.cz. 
 
Příběh Hračkotéky
 
Kdysi dávno se potkaly dvě holky na studiích... Po letech se staly matkami a hledaly kvalitní a tvořivé hračky pro své děti. Ale nenašly, co hledaly. A tak založily svůj vlastní internetový obchůdek a nazvaly ho Hračkotéka. Nabízely v něm nápadité papírové a dřevěné hračky s originálním designem. Rok 2013 přinesl zlom v jejich životech, když si splnily sen a otevírají svou kamennou prodejnu, která navíc pomáhá lidem se zdravotním postižením.
(bvm)
Klíčová slova: