Originální barevné šperky za pár korun

27.01.2013 15:19

Výrobky mentálně postižených lidí z Barevných domků Hajnice prodává Oranžová kavárna v Trutnově.

Letošním módním trendem jsou kreativní šperky. Nejlepší jsou ty velké, barevné a extravagantní. Sehnat ale opravdu zajímavý přívěšek v běžných obchodech je téměř nadlidský úkol, pro který navíc sáhnete hlouběji do kapsy. Nebo si můžete koupit doplňky z chráněných Dílen barevných příležitostí, které jsou originální a stojí pár korun.

Červené, modré, zelené. Barevné kombinace jsou neomezené. Denně navlékají mentálně postižení lidé z Barevných domků Hajnice korálky a vytvářejí originální šperky s příběhem. „Náš Péťa má nejraději kombinaci modré a červené, Mája pak zelené a černé,“ řekla vedoucí dílen Helena Kalkusová. Hotové věci prodávají Hajničtí v Oranžové kavárně v Trutnově.
S výběrem nemusíte spěchat. Obsluha vám uvaří kávu a nabídne zákusek. „Mám ráda příjemné nakupování, ke kterému patří dostatek času, a proto chodím k nám do kavárny,“ svěřila se ředitelka BD Hajnice Lenka Škarková. Veškeré zboží si můžete „osahat“ a věřte, že najdete skutečně zajímavé kousky, které v běžném obchodě neseženete. Cena začíná od deseti korun. Pokud vám nabídka zrovna nesedne a máte zájem o korálky, tak si je jednoduše od Hajnických objednejte. Sdělte jim svou představu a nechte se překvapit provedením. „Další možností je, že si koupíte předem navlečené šňůrky korálků a šperk si sami vyrobíte,“ uvedla Kalkusová.
Náhrdelníky, náušnice, a náramky udělají radost vám, rodině i přátelům. Finanční výtěžek zůstane v chráněných Dílnách barevných příležitostí. Z vybraných peněž Domky nakoupí materiál a potřebné věci pro další tvoření.
Co je Oranžová kavárna
Barevné domky Hajnice poskytují chráněné bydlení a sociální služby lidem s mentálním postižením. Snahou příspěvkové organizace je co nejvíce zapojit klienty do tzv. normálního života. Jedním z projektů je Oranžová kavárna v Trutnově. V příjemném prostředí si tu za pár korun dáte kávu, domácí štrůdl a přitom se necháte obsloužit usměvavými klienty. Sáhnout můžete i do kavárenských poliček Barevné čítárny, které jsou plné knížek vhodných pro kavárenské čtení.
Pro více informací navštivte www.oranzovakavarna.cz a pro objednávky kontaktuje vedoucí dílen Helenu Kalkusovou na kalkusova@barevnedomky.cz.
Klíčová slova: