Office 365 jsou neziskovým organizacím k dispozici zdarma

22.09.2013 19:24

Neziskové organizace si od 10. září mohou na www.office.com zdarma stáhnout profesionální cloudové řešení Office 365, a výrazně tak zvýšit svoji efektivitu, ušetřit čas a náklady potřebné na správu IT a věnovat více času plnění svých cílů.

Microsoft se touto nabídkou snaží reagovat na potřeby neziskového sektoru, které potvrdila i studie provedená společností TechSoup Global v oblasti fungování neziskových organizací. Ta ukázala, že mezi čtyři nejvíce oceňované výhody na poli cloudových služeb patří právě jednodušší správa IT infrastruktury (79%), úspora nákladů (62%), zlepšení spolupráce zaměstnanců na projektech (61%) a vysoká bezpečnost dat (54%).

„Uvolnění bezplatné verze Office 365 je dalším krokem, kterým Microsoft pokračuje v podpoře neziskových organizací. Doplňuje tak již dnes velmi zajímavou nabídku zvýhodněných produktů v rámci programu TechSoup, jehož prostřednictvím již téměř 900 českých neziskových organizací získalo software v celkové tržní hodnotě zhruba 80 milionů Kč. Nejžádanějšími produkty byla kancelářská sada Microsoft Office nebo operační systém Windows 7,“ říká Lenka Čábelová, tisková mluvčí a manažerka CSR aktivit společnosti Microsoft v ČR.

Jiří Bárta, ředitel Nadace VIA, jež program TechSoup v České republice zastřešuje, dodává: „Důležitou součástí růstu a profesionalizace neziskovek je právě kvalitní software Jsme rádi, že díky programu TechSoup a spolupráci se společností Microsoft přinášíme českým neziskovkám podporu v podobě softwarových darů a návazného vzdělávání."

Využití Office 365 si pochvalují již první neziskové organizace:

„Díky Office 365 máme k dispozici nástroje SharePointu, které nám umožňují přehledné vedení sdíleného kalendáře pro celou nadaci, ale také vytváření samostatných webových stránek a knihoven dokumentů pro řízení našich projektů. Práci mimo kancelář nám usnadňuje jednoduchý přístup k veškeré e-mailové komunikaci a SharePointu přes webové rozhraní,“ hodnotí přínosy Office 365 Jiří Bárta, ředitel Nadace VIA.

„Implementace Microsoft Office 365 znamenala pro naši organizaci v podstatě záchranu. Náš server, který zajišťoval emailové a jiné funkce, totiž přestal fungovat. Představa dalších investic a vůbec IT správy nás zrovna netěšila. Naštěstí náš dobrovolník na IT přišel s možností Microsoft Office 365. Tím jsme se stali nezávislými. Máme neustálý přístup k emailu a dokumentům v SharePointu odkudkoliv a hlavně bez problémů,“ doplňuje Lenka Skočdopole Vakermanová za Klub nemocných cystickou fibrózou.

O Office 365 pro neziskové organizace

Nabídky Office 365 pro neziskové organizace je od 10. září 2013 možné využít ve 41 zemích včetně České republiky. Základní edice (E1), která obsahuje Office Web Apps, hostované e-mailové řešení, možnost videokonferencí, sdílení dokumentů a další služby, je zdarma. V případě zájmu o „desktopové“ řešení Microsoft Office je možné nadále využít program TechSoup nebo jej nyní nově získat v rámci rozšířené edice Office 365 (E3) za zvýhodněné předplatné.

U obou sad je nutné navštívit www.office.com, stáhnout si a začít využívat 30tidenní zkušební verzi Office 365 zdarma (Office 365 Enterprise E3 pro neziskové organizace). Během používání zkušební verze dojde k ověření statusu neziskové organizace a nároku na bezplatné využívání programu E1. Kritéria oprávněnosti jsou k dispozici na http://www.microsoft.com/about/corporatecitizenship/en-us/nonprofits/whos-eligible/. Srovnání plánů je k nahlédnutí zde: http://office.microsoft.com/en-us/non-profit/compare-office-365-for-nonprofits-plans-FX104081605.aspx. Zajímavé případové studie využití Office 365 mezi neziskovými organizacemi naleznete na www.microsoft.com/office365nonprofits.

Klíčová slova: