Odzbrojte narcistu

Knihu s podtitulem Komunikace, empatie, strategie vydalo nakladatelství Portál, dva čtenáři Helpnetu ji dostanou zdarma. Ostatní mohou využít slevu 20 procent, která platí ve dnech 6. až 9. dubna na všechny tituly.

Jistě jste se někdy setkali s člověkem, který se chová arogantně, bez pochopení druhých, nebo neustále dává najevo, že je ta nejlepší superhvězda na světě. Tyto projevy se vyskytují u lidí s narcistickou poruchou osobnosti a je velmi složité s nimi vycházet. Přesto se o to musíme pokoušet, třeba když se narcisticky chová naše kolegyně nebo vedoucí.

Ačkoli nás takový vztah frustruje, musíme najít způsob, jak s narcistickým člověkem komunikovat a jak vztah s ním přežít.

Tato kniha je praktickým průvodcem, který nás provede zvládáním vztahu s člověkem s narcistickou poruchou osobnosti. Ano, můžeme se snažit dotyčnou osobu ignorovat, ale to nám moc nepomůže.

Autorka nabízí techniky efektivní komunikace a ukazuje, jak se nenechat zahnat do pasti. Otevírá také téma soužití s narcistickým partnerem, jež má často v pozadí spoluzávislost a které může mít velmi negativní dopad na děti. Ukazuje, jak člověku s narcistickou poruchou nastavit hranice a dát najevo, jaké chování nebudete akceptovat. Knihu provázejí četné příklady z praxe.

Wendy Terrie Behary založila a řídí Centrum kognitivní terapie New Jersey. Podílí se také na vedení Institutu schematerapie. Ve své terapeutické praxi se specializuje na narcismus a vysoce konfliktní páry.

Více informací o knize je na stránkách Portálu.  Zdarma ji získají dva čtenáři, kteří pošlou na adresu info@helpnet.cz mail se svou poštovní adresou a do předmětu uvedou Výhra 161. Vyhrají ti dva, jejichž mail dorazí jako 4. a 11. v pořadí.

Knihu 6 dovedností pro zvládání nálady z minulého kola dostanou Eliška Hrozová ze Zábřeha a Růžena Šrutová z Prahy.

 

Klíčová slova: