Odpoledne pro občanský sektor v Plzni

01.09.2012 21:03

Neziskovky.cz pořádají ve středu 5. září odpolední bezplatné mikrosemináře a konzultace zaměřené na rozvoj neziskových organizací.

Ve středu 5. září 2012 mají zástupci neziskovek možnost setkat se nad tématy rozvoje svých organizací. Neziskovky.cz v sídle Plzeňského kraje pořádají odpolední bezplatné microsemináře a konzultace.

 

Neziskovky.cz vám podávají pomocnou ruku, aby vy jste tu svou mohli podávat dál!

odpoledne pro občanský sektor v Plzni - 5. 9. 2012,13:00 - 16:00 (Plzeňský kraj)

Přihlašujte se, kapacita je omezená!

Odborníci vzdělávacího a informačního centra Neziskovky.cz se s Vámi setkají ve středu 5. září 2012 v sídle Plzeňského kraje.

Od 13:00 do 16:00 jsme si pro vás připravili 3 hodiny nabité programem. Nabízíme konzultace se třemi konzultanty a dva micro-semináře. Vaše účast je díky nadačnímu fondu J&T a laskavé podpoře Plzeňského kraje bezplatná.

Semináře - 2 x 75 minut - Mgr. Petr Vít

13:00 - 14:15 Občanská sdružení - spolky podle nového občanského zákoníku

  • Co nového přináší právní úprava SPOLKŮ a jak se liší od úpravy stávající?
  • Je výhodnější zůstat spolkem, nebo se přeměnit na ÚSTAV či SOCIÁLNÍ DRUŽSTVO?

 

14:45 - 16:00 Obecně prospěšné společnosti podle nového občanského zákoníku

  • Co nového přináší právní úprava ÚSTAVŮ a jak se liší od stávající úpravy o.p.s.?
  • Přeměnit se na ÚSTAV, NADACI, NADAČNÍ FOND, nebo zůstat obecně prospěšnou společností?

Konzultace - po 30 minutách

Finanční řízení a procesy v neziskové organizaci - konzultant řízení N.cz Jiří Kučera

Jak účelně řídit fianční zdroje a nastavit procesy finančního řízení v neziskovce? Možnosti CASH-FLOW managementu? Jaké jsou varianty a zkušenosti přehledného řízení středisek a zakázek (projektů a zdrojů)? Využití volných prostředků s minimem rizik? Pro začátečníky a manažery neekonomy - jak číst účetní výkazy?

 

Vzdělávání a rozvoj lidských zdrojů - specialistka na vzdělávací kurzy Barbora Kopencová

Jaký je rozdíl mezi otevřeným kurzem a kurzem na klíč? Existují možnosti individuálních slev pro vzdělávání zaměstnanců? Co to je rámcová smlouva rozvoje zaměstnanců organizace? Mají Neziskovky.cz nějaké speciální programy pro nás? Může být u nás vzdělávání benefitem? Existuje možnost dostupného koučinku, není to jen drahá varianta supervize?

 

Klíčový je fundraising - dlouholetá úspěšná fundraiserka  Hana Prchalová

Jaké jsou možnosti rozvoje fundraisingu organizace? Používáme pro nás nejvhodnější nástroje fundraisingu? Jak oslovit a zaujmout dárce? Jak rozvíjet vztahy s podporovateli a věnovat se jim? Investujeme do těch právných činností při získávání fiančních zdrojů?  Kde můžeme získat finanční prostředky na rozvoj a vzdělávání našich zaměstnanců?

 

Přihlásit se můžete prostřednictvím tohoto odkazu. Kapacita seminářů je max. 15 osob. Kapacita individuálních konzultací je 6 organizací na každého konzultanta. Po přihlášení Vám zašleme e-mail s bližšími údaji.

 Zdroj: Neziskovky.cz

Klíčová slova: