Odborníci z KPMG proškolí desítky neziskovek

01.03.2012 21:45

Také v letošním roce pomáhá společnost KPMG Česká republika neziskovým organizacím v rámci svého vzdělávacího projektu ROK společně – KROK dopředu. Zatímco v jeho uplynulých ročnících školili odborníci firmy vedoucí pracovníky několika vybraných neziskových organizací, letos otevřou ve spolupráci se vzdělávacím centrem Neziskovky.cz, o.p.s., bezplatné specializované kurzy pro zájemce z desítek organizací. Kurzy zaměří především na finanční řízení a zkvalitňování interních procesů.

Ve druhé fázi projektu se mohou neziskové organizace ucházet o roční partnerství s poradenskou společností  KPMG Česká republika, v rámci kterého poskytují její odborníci neziskovkám především odbornou pomoc šitou pro ně na míru. O finalistovi rozhodnou zaměstnanci KPMG Česká republika v celofiremním hlasování. V minulých ročnících projektu spolupracovala KPMG Česká republika například se sdružením přátel handicapovaných dětí Klubíčko nebo s organizací pomáhající lidem s autismem APLA.
 
Za projekt odborné pomoci neziskovým organizacím ROK společně – KROK dopředu získala KPMG Česká republika v roce 2011 ocenění VIA BONA za zapojování zaměstnanců do dárcovství a dobrovolnictví.
 
Naše společnost považuje lidský potenciál za klíčovou hodnotu. Proto vzniknul projekt ROK společně – KROK dopředu, v jehož rámci naši odborníci bezplatně předávají své zkušenosti a znalosti vedoucím pracovníkům neziskových organizací. Vzhledem k velkému zájmu, se kterým se naše pomoc v uplynulých letech setkala, jsme se letos rozhodli kurzy rozšířit. Ve spolupráci s Neziskovkami.cz nabízíme semináře zdarma zástupcům desítek organizací,“ uvedl k první fázi projektu Pavel Závitkovský, partner odpovědný za CSR ze společnosti KPMG Česká republika. „Výběr organizace k bližší spolupráci bude probíhat podobně jako doposud. Tato tradice se již vžila a zaměstnanci se do výběru organizace a následné spolupráce sami aktivně zapojují,“ dodal .
 
Kurzy pomohou organizacím ještě lépe pečovat o svěřené finanční prostředky. Lidem z neziskového prostředí pomohou posílit jejich dovednosti v oblasti daní, účetnictví a finančního řízení nebo HR a naučí je, jak fungovat a vystupovat transparentně. Projekt je tedy prospěšný nejen pro neziskové organizace a jejich klienty, ale také pro jejich dárce. Ti mohou usínat s klidným vědomím, že proškolené organizace budou jejich peníze dobře a užitečně spravovat," doplnil Marek Šedivý, ředitel partnerské organizace, obecně prospěšné společnosti Neziskovky.cz.
 
Nabídka kurzů, které pracovníci KPMG Česká republika povedou bezplatně, je dostupná v sekci otevřených kurzů na webových stránkách www.neziskovky.cz. Uzávěrka přihlášek do výběrového řízení, v němž KPMG Česká republika hledá organizaci k bližší spolupráci, je 31. května. Více informaci na stránkách projektu ZDE.

 
Aleš Mrázek

Klíčová slova: