O Ukrajině v českém znakovém jazyce

Člověk v tísni připravil na 23. února dvě akce k připomenutí výročí začátku války na Ukrajině, na které organizace Deaf Friendly zajistila tlumočení do českého znakového jazyka.

Ve čtvrtek 23. února od 16:00 do 18:30 na téma Děti - nevinné oběti války proběhne v kině Světozor v Praze promítání dokumentárního filmu Dům z třísek, který byl nominován na Oscara 2023.

V následující besedě svědectví z Ukrajiny přinese Alyona Budagovská, mediální koordinátorka z ukrajinské mise Člověka v tísni, situaci uprchlických dětí v Česku přiblíží Masha Volynsky, psychoterapeutka a programová ředitelka organizace Amiga. 

Více informací na https://www.facebook.com/events/744809753578209?ref=newsfeed

Také druhá akce proběhne v kině Světozor, a to od 19:30 do 22:00. Na téma Ukrajina rok poté. Co čeká Ukrajinu po konci války a jakou roli v tom může sehrát Česko? bude promítnut nejprve film Jaro v Buči. 

Přestože je konec válečných operací na Ukrajině stále v nedohlednu, země i díky silné občanské společnosti nadále funguje a v klidnějších částech běží obnova infrastruktury na plné obrátky. 
▪ Co teď Ukrajinci nejvíce potřebují?
▪ Jak probíhá vyšetřování válečných zločinů?  
▪ Budou vůbec někdy jejich viníci postaveni před mezinárodní soud? 
▪ A jak se do poválečné obnovy země může zapojit Česko?
 
O tom všem budou diskutovat hosté: vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný, vládní zmocněnec pro otázky Východního partnerství Jan Marian a ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek.
 
Na obě akce je vstup zdarma, jen je třeba se zaregistrovat.
Klíčová slova: