O sebevraždách a truchlení

Komponovaný večer věnovaný lidem, kteří zažili ztrátu blízkého člověka, jenž si vzal život, proběhne 10. října v Café Na půl cesty v parku Na Pankráci v Praze u příležitosti Světového dne duševního zdraví.

19:00-20:00 – přednáška a diskuse terapeuta Martina Peška:
O sebevraždách a jejich dopadu na pozůstalé

 

20:00-21:30 – kontemplace s hudbou

 

Po celou dobu akce instalace/výstava: O tom, jak se vyrovnávám se ztrátou…

O Dni duševního zdraví:
10. říjen je Světovým dnem duševního zdraví a také příležitostí, jak zvýšit povědomí o problémech spojených s duševním zdravím. Letos je pozornost zaměřena na prevenci sebevražd. Každý rok si dobrovolně vezme život téměř 800 tisíc lidí. Každá sebevražda má značné dopady na blízké okolí zemřelého a pro pozůstalé představuje těžkou výzvu, se kterou se musí vyrovnat.

***
Mgr. Martin Pešek – terapeut, který ve své praxi pomáhá lidem, kteří náhle a tragicky přišli o svého blízkého. Provozuje poradnu Luctus, která pozůstalým nabízí nejen možnost individuální podpory, ale také účast v podpůrné skupině.

***
KOROZE - drone/noise hudební projekt
https://koroze.bandcamp.com/
URN - ambient/ experimental jazz
https://stoned-to-death.bandcamp.com/album/recit-l
odkaz na koncert: https://www.facebook.com/events/1373472959473990/

***
VÝZVA - I VY SE MŮŽETE ZAPOJIT A POMOCI NÁM VYTVOŘIT UNIKÁTNÍ VÝSTAVU:
Green Doors se zapojuje do letošního programu Týdnů pro duševní zdraví a u nás v Café Na půl cesty připravujeme večer věnovaný lidem zažívajícím ztrátu blízkého člověka, který sám ukončil svůj život. Součástí večerního programu bude i jednodenní instalace/výstava předmětů, které upomínají cestu vyrovnávání se s náhlou ztrátou blízkého člověka.

Tímto bychom rádi nabídli prostor všem, kteří by takovou zkušenost nebo vzpomínku chtěli sdílet…skrze text, obrázek, předmět, cokoli, co mohlo napomoci při procházení bolestí po odchodu blízkého.

Pro více informací nás, prosím, kontaktujte:
Helena Čechová - cafe.vedouci@greendoors.cz, Erika Fockeová - cafe.sitovani@greendoors.cz

Pokud byste měli zájem se zapojit, 10.9. pořádáme od 18 do 19 hod. malé předsetkání v Café Na půl cesty, kde bychom se mohli osobně domluvit na podrobnostech (průběh instalace, anonymita autorství, předání předmětů apod.). Po domluvě je možné setkat se a domluvit se na podrobnostech  (průběh instalace, anonymita autorství, předání předmětů apod.).

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.