O poruchách autistického spektra z pohledu pečujících

08.02.2014 23:45

Tentokráte jsme spojili síly s občanským sdružením APLA (Asociace pomáhající lidem s autismem APLA Praha, Střední Čechy, o.s.) a budeme se věnovat problematice autismu a Aspergova syndromu – tj. poruchám autistického spektra z pohledu pečujících.
V první části přednášky (teoreticko-praktickém úvodu do problematiky) bude účastníkům semináře zážitkovými metodami přiblíženo myšlení lidí s těmito poruchami a z toho plynoucí nápadnosti v chování a nečekané reakce, se kterými se u lidí s PAS často setkáváme. 
Ve druhé části přednášky budou probírány různé formy problémového chování, se kterými se rodiny v každodenním životě s osobou s PAS potýkají, a hledání možností jejich řešení. Přednáška bude vedena interaktivní formou, účastníkům bude dán prostor pro dotazy.
Seminář povede psycholožka Mgr. Veronika Šporclová a stejně jako v roce 2013, i letos bude na přednáškovou část navazovat dostatečně velký prostor pro diskusi. Využijte možnosti zeptat se odborníka, ale i ostatních účastníků, na jejich zkušenosti. Sdílejte spolu s námi své příběhy a pojďme se vzájemně podpořit.
 
Setkání se bude konat ve čtvrtek 20. února 2014 v prostorách Domu armády Praha (DAP) na adrese Vítězné náměstí 4/684, Praha 6, a to od 17,00 hodin. 
Cena semináře činí 250,- Kč. Platbu můžete provést předem na náš účet nebo v hotovosti přímo na místě, před konáním akce. Přihlásit se můžete pomocí formuláře na stránkách sdružení www.uztirozumím.cz.


Iva Strachotová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Image CAPTCHA
Napište písmena zobrazená na obrázku.