NRZP ČR vyzývá k účasti na demonstraci 17. listopadu

24.10.2012 20:32

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR se domnívá, že je správné vyjádřit názor na dění v této zemi, a proto předsednictvo NRZP ČR schválilo účast na demonstraci, která se uskuteční 17. listopadu od 12 hodin na Václavském náměstí v Praze. Předsednictvo rovněž schválilo, že NRZP bude moci přispět na dopravu účastníkům z řad členských organizací.

"Před demonstrací budou na Václavském náměstí stánky různých iniciativ a NRZP ČR bude mít také jeden ze stánků. Tam se bude moci diskutovat a případně sehnat nějaké další materiály. Považujeme tuto demonstraci za důležitou, a to z pohledu symboliky data," uvádí na webu NRZP a dodává:  

"Pokud budete chtít jet do Prahy na demonstraci, tak se obracejte na Krajské kanceláře NRZP ČR, které máme v každém kraji. Ty budou organizovat dopravu a zároveň přes ně bude možné proplatit cestovné na demonstraci. Zásadně však platí, že je nezbytné využít slevy na průkazky ZTP a ZTP/P tak, aby výdaje na cestovné byly co nejnižší. Proto je důležité, abyste se společně domluvili, aby slevy byly využity co nejvíce. Pokud jde o cestovné osobními automobily, tranzity a podobně, tak jsme schopni proplatit náklady na PHM, a to jen v případě, že každý vůz bude maximálně obsazen. Tuto skutečnost Vám musí potvrdit Krajské kanceláře NRZP ČR."

(wr)

Klíčová slova: