NRZP ČR upozorňuje: O čem příjemci rodičovských příspěvků možná netuší

10.09.2012 0:00

Místopředsedkyně Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Jana Hrdá zpracovala materiál, ve kterém podrobně informuje příjemce rodičovských příspěvků a přídavků na děti, co pro ně bude znamenat skutečnost, že peníze už nebudou dostávat složenkou, ale prostřednictvím sKarty.

Milé maminky, milí tatínkové, milí rodičové!
 
Možná, že nevíte, že budete muset přijímat rodičovské příspěvky a případné přídavky na děti prostřednictvím sKarty. A možné, že to sice víte, ale nevíte, co to vlastně pro Vás bude znamenat.
30. srpna jsem se zúčastnila na happeningu, při němž jsme vrátili panu ministrovi MPSV jeho sKartu. Happening pořádala Národní rada osob se zdravotním postižením a KDU-ČSL. V těchto organizacích totiž dobře vědí, jaký průšvih výplaty sKartou jsou. Protože se pohybuji prostřednictvím vozíčku, doprovázela mne jako osobní asistentka maminka s malým chlapečkem. Teprve tam jsem si uvědomila, že rodiče zřejmě nevědí, co je čeká. Neboť moje osobní asistentka, až když slyšela, o čem se tam mluví, začala pátrat, co se tím změní také pro ni.
Jelikož se touto problematikou už déle zabývám, rozhodla jsem se, že vám předám informace, jež jsem zjistila. sKarta je totiž problém, který se dotýká celé společnosti, a jistě by o tom měli být všichni spraveni. Připadá mi nečestné a nesportovní, že skupina obyvatel, která bude sKartou zasažena, o ní nic podstatného neví. A podstatného je toho mnoho, zejména toho, co nás ohrožuje!
Další podrobnosti najdete v přiloženém příspěvku.
Klíčová slova: