Nový web radí pacientům s chronickým onemocněním ledvin

Lidé s diagnózou chronického onemocnění ledvin a jejich blízcí mohou nově čerpat potřebné informace na webových stránkách www.domaci-dialyza.cz. Stránky obsahují nejen podrobné informace o jednotlivých typech dialýzy a dalších způsobech léčby, ale také tipy na úpravu jídelníčku, vhodné sportovní aktivity, cestování s dialýzou či dosažení psychické pohody.

Součástí webu je pacientská poradna, v níž nefroložka ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze MUDr. Vladimíra Bednářová odpovídá na nejčastější dotazy ze své praxe. Blogová sekce přináší příběhy pacientů a aktuální informace související s diagnózou. Stránky připravil výrobce inovativních medicínských produktů Baxter.

Chronické onemocnění ledvin postihuje až desetinu populace. Někteří lidé však o nedostatečné funkci svých ledvin až do poslední chvíle netuší. Varovné příznaky se totiž mohou objevit až v okamžiku, kdy se funkce ledvin sníží na pouhých 10 procent původní výkonnosti. 

„Diagnóza chronického onemocnění ledvin tak představuje pro mnohé pacienty šok, zejména v případech, kdy jsou postaveni před nutnost ihned zahájit dialýzu. Nemocní si musí osvojit mnoho odborných pojmů, rychle se zorientovat v jednotlivých způsobech léčby a společně se svým ošetřujícím lékařem zvolit tu, která je pro ně nejvhodnější,“ vysvětluje MUDr. Vladimíra Bednářová důvody vzniku nových webových stránek.

Velký důraz web klade rovněž na péči o psychické zdraví, které významně ovlivňuje průběh onemocnění. Část článků je také věnována blízkým, kteří o nemocného pečují.

„Věřím, že přehledné a ucelené informace, které stránky www.domaci-dialyza.cz přinášejí, mohou pacientům i jejich okolí náročné okamžiky spojené s diagnózou i léčbou chronického onemocnění ledvin významně usnadnit,“ uzavírá nefroložka Vladimíra Bednářová.

O společnosti Baxter 

Každý den se miliony pacientů a osob, které o ně pečují, spoléhají na hlavní portfolio intenzivní péče společnosti Baxter, výživu, produkty k léčbě ledvin, nemocniční produkty a chirurgické výrobky. Již více než 85 let působíme v oblasti, kde se inovace zachraňující a chránící životy setkávají s poskytovateli lékařské péče, kteří léčbu realizují. S využitím produktů, technologií a terapií dostupných ve více než 100 zemích nyní zaměstnanci společnosti Baxter po celém světě stavějí na bohatém dědictví společnosti v oblasti lékařských pokroků, aby podpořili další generaci převratných lékařských inovací. Více informací naleznete na www.baxter.cz

 

Pavla Soukupová

Klíčová slova: