Nový vyhledávač spojení pro vozíčkáře

18.07.2012 20:46

Dopravu pro vozíčkáře v centru Prahy zajistí v době uzavření Národní třídy nízkopodlažní tramvaje, pomůže jim také nový vyhledávač spojení.

Uvedla to mluvčí DP Praha Tereza Krásenská.

Dopravní podnik Praha zavádí v souvislosti s uzavírkou metra Národní třída vyšší počet nízkopodlažních tramvají na tratích vedoucích centrem včetně zastávky Národní třída. V současnosti tak vypravujeme maximální možný počet nízkopodlažních vozů,“ uvedla Krásenská

Nový vyhledávač trasy

Vozíčkářům navíc pomůže s přepravou i nový vyhledávač, který vznikl ve spolupráci s Pražskou organizací vozíčkářů a byl spuštěn koncem letošního června. Na webových stránkách www.dpp.cz si tak lze snadno najít bezbariérové spojení a bezbariérovou přístupnost všech pražských tramvajových zastávek.

Bezbariérová doprava

„Snadné cestování hromadnou dopravou pro vozíčkáře je pro Dopravní podnik důležitým aspektem. V oblasti dopravních prostředků se situace neustále zlepšuje a v současné chvíli DPP využívá 144 nízkopodlažních tramvají a 372 nízkopodlažních autobusů. V současné době je bezbariérových 36 z 57 stanic pražského metra,“ uvedla Krásenská. Ze všech tramvajových zastávek jich je 60 procent bezbariérových nebo částečně bezbariérových (tj. 376 zastávek). Centrem Prahy navíc projíždí i speciální autobusové linky H1 a H2 určené pouze pro vozíčkáře.

Co umí vyhledávač

Na základě úzké spolupráce s Pražskou organizací vozíčkářů Dopravní podnik Praha představil i nové vyhledávání spojení s unikátní databází a informacemi o bezbariérové přístupnosti všech pražských tramvajových zastávek. Doplňkové informace o bezbariérovosti pro konkrétní zastávky jsou dostupné ve výsledcích vyhledávání, po kliknutí na zvolenou zastávku upřesní aplikace kupříkladu výšku nástupní hrany, šířku aktivní plochy nástupiště, nejužší průjezdné místo či samotný charakter přístupu na zastávku. (více zde:http://www.dpp.cz/nova-verze-vyhledavace-spojeni-pomuze-vozickarum-a-rodicum-s-kocarky-unikatni-databaze-najde-bezbarierove-zastavky-a-spoje/)

Zdroj: Praha.eu

Klíčová slova: