Novinky Helpnetu i nadále bezplatně

08.01.2012 17:59

Minulý elektronický newsletter s novinkami Helpnetu jsem uvedl prosbou o odeslání DMS na účet Centra zprostředkování simultánního přepisu ČUN. Jednak jsem tímto způsobem chtěl prostřednictvím čtenářů Helpnetu podpořit potřebnou činnost CZSP, ale hlavně jsem naznačil, že pro mne bude ohlas uživatelů Helpnetu určitým testem, zda si cení informací na portálu natolik, že jsou ochotni za ně tímto způsobem i něco málo zaplatit. Na celkový výsledek je ještě brzy, z e-mailových ohlasů však vyplynulo, že moje výzva mohla být pochopena i nesprávně. Proto zdůrazňuji, že mi nešlo o pravidelné zpoplatnění newsletteru, ale pouze o jednorázový dobrovolný příspěvek.

O to více mě těší, že mnozí čtenáři pokládají informace na Helpnetu za tak užitečné, že by za ně rádi i platili. Ocituji alespoň několik e-mailů.

"Pro mne zasílání informací rozhodně smysl má, mírné zpoplatnění unesu." (Gabriela Vojáčková)

 "Jsem od počátku Vašeho portálu odběratelkou Vašich informací. Vaše informace a informace, které posílá Liga  vozíčkářů Brno, mne drží nad vodou v mé práci sociální pracovnice. Jsem alespoň v obraze, protože Vaše informace jsou aktuální. Jsem Vám po léta vděčná, ač jsem to nijak nedala najevo.Jen jsem všem předávala kontakt a všude Vás chválila. Tedy děkuji a odesílám DMS. A prosím, vydržte ještě, změn je tolik, že nestíhám shánět informace. Moc, moc děkuji." (Daniela Jeníčková)

"Pár korun za dárcovskou SMSku je pouhé "kýchnutí" za spoustu aktuálních informací!" (Jan Nouza)

"Váš návrh zpoplatnit zasílání newslettru plně chápu a jsme ochotni určitou částku přispívat. 30 Kč myslíte za každý newsletter? Děkujeme Vám za Vaše služby, jsou pro nás velkým přínosem." (Petra Marešová)

Informace Helpnetu jsou určitě potřebné a vždy podnětné, proto si myslíme, že poplatek 30,- není až tak závratný a my bychom určitě přispěli." (Ivana Rečková)

Takže ještě jednou opakuji, e-mailový newsletter s novinkami Helpnetu budu rozesílat i nadále bezplatně. Pokud ale přesto zašlete dárcovské SMS ve tvaru DMS PREPIS na telefonní číslo 87 777, váš příspěvek na účet Centra zprostředkování simultánního přepisu ČUN, na jehož vzniku jsem se podílel, budu pokládat zároveň jako uznání práce, kterou ve svém volném čase na portálu dělám. A kdybyste někdo chtěl přispívat pravidelně, stačí jednou odeslat SMS ve tvaru DMS ROK PREPIS na číslo 87 777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč.

Jaroslav Winter
šéfredaktor portálu Helpnet.cz

Klíčová slova: