Noční běh pro Světlušku

Letos proběhne v 7 městech, přinášíme informace pro hendikepované běžce. 

Jsme rádi, že se spolu s námi zúčastníte Nočního běhu pro Světlušku v jednom ze sedmi měst:

Ostrava 23. 3. 2023
Plzeň 30. 3. 2023
Jihlava 13. 4. 2023
Praha 27. 4. 2023
Brno 4. 5. 2023
České Budějovice 11. 5. 2023
Olomouc 18. 5. 2023

Jak se zúčastnit

Pokud jste držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P, rádi vám i vašemu doprovodu či trasérovi umožníme vstup ZDARMA, ale bez nároku na startovní balíček. Ten si můžete dokoupit na místě za 250 Kč. Pokud se rozhodnete startovné na běh zakoupit na GoOut, pak vám za Světlušku moc děkujeme.

Jak se přihlásit (platí pouze pro běžce se zrakovým postižením)

Abychom vám i trasérovi mohli zaslat startovné a současně vám na místě co nejvíce zpříjemnit registraci i běh samotný, připravili jsme pro vás přihlašovací formulář s několika otázkami:

pro sólo běžce se zrakovým postižením
Na email uvedený v přihlášce vám pošleme vstupenku pro vás a vašeho traséra, pokud tuto variantu zvolíte.

pro organizaci, která zastřeší více běžců se zrakovým postižením
Na email uvedený v přihlášce vám pošleme vstupenky pro všechny přihlášené běžce a jejich traséry, pokud tuto variantu zvolíte.

Jak si poradit na místě

Přijďte se svým doprovodem na registrace, kde se prokážete průkazem ZTP nebo ZTP/P. Dostanete od nás pásku, opravňující ke vstupu na akci.

Pokud jste běžec se zrakovým postižením či zastřešující organizace pro běžce se zrakovým postižením a přihlašovali jste se přes přihlašovací formuláře výše, na registracích se spolu s průkazem ZTP nebo ZTP/P prokážete vytištěnou vstupenkou či vstupenkou v mobilu. Následně na vstupu obdržíte pásku a také podrobnou instrukci, jak se dostat na stánek Světlušky, kde pro vás budeme mít připravené vesty s označením slabozraký / nevidomý / průvodce a trasovací gumičky.

Pokud v přihlášce zvolíte, že potřebujete zajistit traséra, pak se setkáte právě na stánku Světlušky. Pokud byste nemohli stánek Světlušky nemohli najít, případně potřebovali pomoci jakkoli jinak, volejte prosím na mobil 733 182 155.

Pokud máte zájem o haptickou mapu, můžete si ji objednat zde.

Jak se dostat na místo běhu

Ke každému z běhů bude nejméně týden před jeho konáním k dispozici ke stažení popis trasy. Vše sem budeme postupně doplňovat.
popis trasy na běh v Ostravě
- popis trasy na běh v Plzni
popis trasy na běh v Jihlavě
popis trasy na běh v Praze
popis trasy na běh v Brně 
- popis trasy na běh v Českých Budějovicích
- popis trasy na běh v Olomouci

Informace pro zájemce o trasování běžců se zrakovým postižením

Pokud máte zájem vyzkoušet si trasování neboli běh s běžcem se zrakovým postižením, ozvěte se nám na mail behprosvetlusku@svetluska.net nebo zavolejte na mobil 733 182 155.

Upozornění

Pro účastníky běhů je před samotným startem na místě připravený doprovodný program, jehož součástí jsou koncerty s živou hudební produkcí. Bezbariérové toalety na bězích nejsou k dispozici.

Klíčová slova: