Nákupy přes GIVT.cz zdrojem financí pro neziskovky

Nakoupíte cokoli ve svém oblíbeném e-shopu a ten z vámi zaplacené částky věnuje předem známou část neziskové organizaci, kterou si vyberete. S tímto pozoruhodným konceptem přichází portál Givt.cz, který pro něj získal v tuto chvíli již 163 obchodů a s dalšími jedná. Nakupující si mohou vybírat momentálně ze 221 organizací, které chtějí nechat obdarovat, a další budou jistě přibývat, spolupráce s Givtem je pro ně bezplatná.

V praxi to funguje tak, že před nákupem nejdříve navštívíte GIVT, abyste zjistili, zda je na něm zaregistrován internetový obchod, ve kterém chcete nakupovat. Pokud ano, zvolíte neziskovou organizaci, která od e-shopu dostane část peněz z vašeho nákupu. A pak už jen uskutečníte nákup.

Internetové obchody platí portálu za každý nákup zákazníka, který k nim přijde přes jejich webovou stránku. GIVT pak nejméně polovinu i více z této sumy zašle zvolené organizaci. Peníze odesílá jednou za čtvrt roku. Pokud vybraná částka nedosáhla 1000 korun, převádí se do dalšího čtvrtletí.

Například DámeJídlo.cz odvádí Givtu 2,5 procenta z částky, kterou zaplatíte. V případě e-shopů Pilulka.cz či Rohlík.cz to jsou 3 procenta, Zoot.cz věnuje 4,5 procenta, Tescoma.cz 6 procent, Booking.com za nákup ubytování převede 150 korun.

Portál GIVT představuje zajímavou možnost, jak mohou neziskové organizace získat peníze na svoji činnost. Jedinou podmínkou je, že se zaregistrují na portálu a zveřejní na něm stručnou informaci o svých aktivitách. Pak už je pouze třeba dát vědět o existenci  portálu Givt svým podporovatelům, fanouškům na Facebooku, aby neziskovku pomocí Givtu podpořilo co nejvíce lidí. Je to nic nestojí, cena nákupu pro ně zůstává stejná.

(wr)

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.