Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou 2012.

29.04.2012 16:55

Do třetího ročníku celostátního pěveckého festivalu pro tělesně a mentálně postižené talenty se mohou zájemci přihlásit nejpozději 15. června.

Finále se uskuteční 14. září 2012 v Olomouci od 18.00 hodin v prostorách Moravské filharmonie Olomouc.

Zájemce o zařazení do užšího výběru musí poslat nahrávku písně. Kritéria výběru finalistů nejsou nijak specifická. Jednoduše se dá říci, že jde o to, která nahrávka více zaujme. Ne samozřejmě zvukem, protože podmínky pro záznam nemají všichni srovnatelné a na profesionální úrovni, ale výběrem písničky a její interpretací.

Celostátní pěvecká a výtvarná soutěž pro tělesně a mentálně postižené talenty pod názvem Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou má stálé patrony Moniku Absolonovou, Alana Bastiena, Kateřinu Kornovou a Kurta Gebauera.

Název soutěže naznačuje její obsah: svými schopnostmi, talentem i vůlí se povznést, překonat omezení zdravotního handicapu. Festivalová soutěž je příležitostí pro talenty, o nichž se zatím příliš neví. Podmínkou pro zařazení do výběru je pořízení nahrávky a její odeslání do data uzávěrky. Na finálové výkony dohlíží odborná porota, která posuzuje hlasové schopnosti, hudební a technické dovednosti, interpretaci a celkový dojem.

Další informace jsou na stránkách soutěžního festivalu.

Klíčová slova: