Nácvik sebeobsluhy a sociálních dovedností u dětí s autismem

26.12.2013 11:37

Autoři knihy, kterou vydalo nakladatelství Portál, se zaměřují na děti s PAS od batolecího po školní věk. Dva čtenáři Helpnetu dostanou publikaci zdarma.

Má vaše dítě s autismem problém s čištěním zubů? Nerado se převléká a nezvládá další činnosti, které přináší běžný život? Kniha nabízí jednoduché nápady, aktivity a cvičení zaměřené na každodenní výzvy, jimž děti s autismem a jejich rodiče a vychovatelé čelí. Pomáhá osvojit si užitečné rutiny, které pomohou ve zvládání běžných situací. V knize čtenář najde i náměty na rozvíjení sociálních dovedností dětí s poruchami autistického spektra.

Kniha, kterou napsali Debra S. Jacobs a Dion E. Bett,  osloví učitele, vychovatele a rodiče dětí s poruchami autistického spektra. Více informací o ní je na stránkách Portálu. Nakladatelství ji zašle bezplatně dvěma čtenářům Helpnetu, kteří pošlou na adresu info@helpnet.cz mail se svou poštovní adresou a do předmětu uvedou Výhra 80. Vyhrají ti dva, jejichž mail dorazí jako 1. a 80. v pořadí.

Knihu Posílení rodiny. Základy krátké terapie zaměřené na řešení z minulého kola dostanou Jana Pavlíčková z Rakovníka a Zdeněk Novotný z Brna.

Klíčová slova: