Nábor žen a dívek v paralympijském sportu boccia

Hra podobná francouzskému pétanque je určena pro tělesně postižené, o její rozšíření se snaží Česká federace Spastic Handicap.

Rádi bychom informovali o náboru speciálně zaměřeném na ženy a dívky do paralympijského sportu boccia.

Velký důraz na rovné zastoupení žen v paralympijském sportu boccia klade nejen Mezinárodní paralympijský výbor, ale také Mezinárodní federace sportu boccia BISFed. Boccia má v současnosti smíšenou herní divizi jednotlivců, která by měla být v novém paralympijském cyklu rozdělena na muže a ženy.

Již na LPH Rio 2016 zaručovala kvalifikační kritéria určitý počet herních míst jen ženám a na LPH Tokio 2020 platí kromě herních míst pro ženy také podmínka Mezinárodní federace BISFed – zastoupení ženy v každém páru či týmu. 

 V souladu s kroky mezinárodních organizací bychom rádi přivítali více žen a dívek v paralympijském sportu boccia i v České republice.

Co je vlastně boccia?

Boccia je hra podobná francouzskému pétanque, která je určena pro tělesně postižené. Hraje se se šesti koženými míčky červené a modré barvy a jedním bílým – zvaný jack. Cílem hry je přiblížit co nejvíce míčků k bílému, než je první míček soupeře. Boccia je od roku 1984 halový paralympijský sport. 

Co nabízíme?

Pokud je vás víc, přijdeme my za vámi. Nabízíme Vám návštěvu Vaší školy či organizace, kdy sport boccia představíme a můžete si jej zkusit.
Pokud byste se chtěla zapojit do hry, ozvěte se nám. Ve všem Vám poradíme, nasměrujeme Vás na nejbližší sportovní kluby a pozveme Vás na nejbližší závody či soustředění.

Co Vás čeká?

Organizovaná sportovní činnost v podobě tréninků, soustředění a turnajů. Ale to není vše. Setkávání se s novými lidmi, zábava, nové výzvy a poznat jeden úžasný sport!

Kam se obrátit?

Máte-li zájem zkusit bocciu, vyplňte prosím dotazník na našich stránkách www.spastic.cz/zeny-a-divky-ve-sportu-boccia . Obratem se Vám ozveme a budeme se těšit na setkání.

Realizační tým sportu boccia
Česká federace Spastic Handicap

Klíčová slova: