Na pomoc seniorům a nevyléčitelně nemocným

Celkem 3,5 milionu korun přispěje v podzimním grantovém řízení Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Peníze půjdou zejména na vybavení hospiců či domovů pro seniory apod. V programech Senior a Paliativní péče rozděluje VDV prostředky dvakrát ročně – na jaře a na podzim. V součtu tak za celý letošní rok nadace podpoří 114 projektů neziskových organizací z celé republiky v celkové hodnotě přes 7 milionů korun.

„V programech Senior i Paliativní péče rozdělujeme prostředky dvakrát do roka. V březnu přispíváme zejména na vzdělávání pracovníků, aby mohli v péči o seniory či těžce nemocné uplatňovat nejmodernější a nejefektivnější postupy,“ prozrazuje Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, a pokračuje: „Teď na podzim finanční podpora směřuje zejména na vybavení pro hospice, oblastní charity a domovy – jedná se třeba o elektrická polohovací lůžka, terapeutické či kompenzační pomůcky, antidekubitní matrace a podložky, ale také o asistenční služby či půjčovny pomůcek pro pečovatelskou službu.“

Do podzimního kola se v obou programech přihlásilo velké množství projektů. Správní rada nadace na doporučení poradního sboru složeného z předních odborníků, mezi nimiž je např. i prof. Helena Illnerová, rozhodla, že VDV rozdělí  3,5 mil. korun na 47 neziskových organizací.

„Nejčastěji se jedná o vzdělávací kurzy a školení pro pracovníky domovů pro seniory či hospiců pro nevyléčitelně nemocné pacienty. Paliativní péče je v ČR stále nedostatková a chybí zejména pro dětské pacienty. Proto je nesmírně důležité tuto oblast podporovat,“ doplňuje Monika Granja. Kompletní seznam schválených projektů najdete zde.

Jana Taušová

Klíčová slova: 

Komentáře

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.