Na pomoc seniorům a nevyléčitelně nemocným

Přes 3,6 milionu korun rozdělí v jarním grantovém řízení Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové mezi 67 neziskových organizací z celé republiky.

Peníze půjdou zejména na vzdělávání odborných pracovníků domovů pro seniory, hospiců a dalších zařízení.

„V programech Senior i Paliativní péče rozdělujeme prostředky dvakrát do roka. V březnu přispíváme zejména na vzdělávání pracovníků, aby mohli v péči o seniory či těžce nemocné uplatňovat nejmodernější a nejefektivnější postupy,“ prozrazuje Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a pokračuje: Lékařská a ošetřovatelská péče včetně veškerých služeb stojí v každém hospici denně průměrně 2 500 Kč. Jen 50-60 % hradí zdravotní pojišťovna, částí se podílejí soukromí dárci, proto je každý další příspěvek potřeba, aby tato péče byla dostupná opravdu pro každého.“

Do jarního kola se v obou programech přihlásilo velké množství projektů. Správní rada nadace na doporučení poradního sboru složeného z předních odborníků, mezi nimiž je např. i prof. Helena Illnerová, rozhodla, že VDV rozdělí více než 3,6 mil. korun.

„Nejčastěji se jedná o vzdělávací kurzy a školení pro pracovníky domovů pro seniory či hospiců pro nevyléčitelně nemocné pacienty. Paliativní péče je v ČR stále nedostatková a chybí zejména pro dětské pacienty. Proto je nesmírně důležité tuto oblast podporovat,“ doplňuje Monika Granja. Kompletní seznam schválených projektů najdete zde.

Programy Senior a Paliativní péče

Cílem programu Senior je pomoc občanským sdružením a charitativním institucím, které vytvářejí nabídku aktivního způsobu života nejstarší generace a lidsky důstojného prožívání stáří těch, kdo se již sami o sebe postarat nemohou. Jedná se zejména o zařízení pro lidi s Alzheimerovou chorobou, demencí a dalšími neurologickými onemocněními a pro seniory v sociálně-ošetřovatelských centrech. Více informací zde.

Cílem programu Paliativní péče je podpora paliativní a hospicové péče. Ta je poskytována lidem trpícím nevyléčitelným onemocněním a jejich rodinám s důrazem na komplexní přístup k umírajícím, udržení kvality života a mírnění nepříznivých projevů choroby. Zejména jde o pomoc odstranit nebo zmírnit utrpení umírajícího a zachovat jeho důstojnost v závěrečné fázi života. Více informací zde.

Jana Taušová

Klíčová slova: 

Komentáře

i have acne and no one else in my school does please help its so unfair Valacyclovir india check out here http://www.myveritashealth.com/valacyclovirsafely/ not losing weight or belly fat with pcos on levothyroxine and metformin will atkins work discover more here http://www.secchidipin.org/safely/ how long does it take baby your baby to issue a quot pink quot card look at this article [url=http://usroc.com/amoxicillinusasafely/]buy amoxil online[/url] please help my hair is falling out because i bleached it what do i do maxillary sinus mucosal thickening is what my mri results came back as what does this mean official source [url=http://infragard-me.org/provigilmodafinil/]provigil cost[/url] this website how disgraceful is it that theres a canadian woman bashing canadas healthcare system on us tv

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.