Na florbalové benefici se prolnuly sporty s hendikepem a bez něj

13.11.2013 0:35

O první listopadové sobotě se ve sportovní hale Arena Sparta Podvinný Mlýn v Praze uskutečnil jubilejní desátý ročník tradiční florbalové Benefice firem.

Turnaj měl za cíl podpořit činnost Sportovního klubu vozíčkářů Praha (SKV Praha). Záštitu nad akcí převzal starosta městské části Praha 9 ing. Jan Jarolím. Patronem benefice byl kapitán české florbalové reprezentace Milan Fridrich.

Celým dnem provázel ultramaratonský běžec René Kujan. Ten pro Sportovní klub vozíčkářů loni oběhl Island při charitativní akci „30 maratonů ve 30 dnech“, letos ho přeběhl s padesátikilovým vozíkem ze severu na jih a příští rok nastupuje po letech práce v oblasti médií právě do SKV Praha.

Cílem Benefičního turnaje byla nejen finanční podpora činnosti Sportovního klubu vozíčkářů Praha, ale i přiblížení sportu hendikepovaných veřejnosti. Oba tyto cíle se letošnímu ročníku turnaje podařilo splnit ve vrchovaté míře.

Návštěvníci akce si v rámci bohatého doprovodného programu mohli vyzkoušet stolní tenis s vozíčkáři, potápění v akváriu, orientační běh, jízdu na kole pro vozíčkáře (handbike), seznámili se s dalšími speciálními pomůckami pro sport hendikepovaných a vyzkoušeli běžné úkony na civilním i sportovním vozíku. Toho využívaly především děti, pro které byla připravena zábava ve formě malování a tvoření ve výtvarných dílničkách a trampolína.

„Benefiční florbalový turnaj se za dobu své existence stal synonymem pro průsečík sportu bez hendikepu a s hendikepem. Dává našemu klubu příležitost uspořádat pro naše partnery (ale nejen pro ně) akci, při které se seznámí se širokou škálou naší sportovní činnosti a zároveň si užijí týmové zápolení v jednom z nejpopulárnějších sportů současnosti – ve florbalu.“, řekl předseda Sportovního klubu vozíčkářů Praha Bohuslav Hůlka.

(bh)

Klíčová slova: