Muzikanti dětem pomůžou již popatnácté

Hlavním tahákem charitativních kocertů v sobotu 27. května na náměstí ve Velkém Meziříčí bude Kamil Střihavka.

Muzikanti dětem letos podpoří terénní službu osobní asistence Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Přijďte si v sobotu 27. května na náměstí ve Velkém Meziříčí užít lákavý hudební program s hlavní hvězdou Kamilem Střihavkou a pomáhejte spolu s nimi. Jste srdečně zváni!

Charitativní koncerty Muzikantů dětem znějí velkomeziříčským náměstím vždy o posledním květnovém víkendu již od roku 2007. A nejenom to, hlavně pomáhají dětem a mládeži s tělesným či mentálním postižením. Zkrátka, hrají pro dobrou věc, letos konkrétně pro službu osobní asistence Oblastní charity Žďár nad Sázavou, která slaví 30 let své existence. Posláním této terénní služby je zajistit lidem s postižením či dlouhodobým onemocněním běžný způsob života v domácím prostředí. 

Pro letošní patnáctý ročník pořadatelé připravili návštěvníkům tradičně slibný program.

„Účinkující vybíráme tak, aby si v pestré skladbě každý z návštěvníků našel to své. Vždy hledáme nějaké nové překvapení. A podle ohlasů z předchozích ročníků si myslíme, že se nám to daří,“ říká Radovan Hajný, který spolu s Ondřejem Dubnem stojí u pořádání charitativního koncertu od samého počátku.

Tahákem letošního programu bude Kamil Střihavka, který zazpívá od 19. hodiny. Akci tradičně zahájí Smíšený orchestr základní umělecké školy Velké Meziříčí, který je každoročním hostem na pódiu. Tentokrát se představí spolu s kapelou Pepíčkovo štěstí a nabídne rockově laděný repertoár.

Sérii sobotních vystoupení kapel Bombarďák, Major Major, ZaHRaDa a revivalu AC/DS uzavřou hudebníci z Ukulele Troublemakers, kteří loni roztančili celé náměstí.

Z původního malého regionálního festivalu se postupem let stala velká benefiční akce. Během čtrnácti ročníků pořadatelé vybrali bezmála dva miliony korun pro spolky, kluby či služby na Velkomeziříčsku. Muzikanti dětem již podpořili březejcké pracoviště Centra Kociánka, Domov Kamélie v Křižanově, Handicap Sport Club Velké Meziříčí, Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, TJ Březejc, tasovské sdružení Slepíši a tři zařízení Oblastní charity Žďár nad Sázavou.

Z těch nejpopulárnějších účinkujících se na pódiu objevili Petr Bende, Queenie nebo Děda Mládek Illegal Band. O organizaci charitativního koncertu se v současné době stará tým šesti lidí. Jsou to Ondřej Duben a Radovan Hajný, Irena Tronečková, Hana Chládková, Zuzana Herodesová a Karel Cejnek, kteří s přípravou nového ročníku začínají v podstatě hned poté, co skončí ten předešlý.

 

Muzikanti dětem 2023

14:00 Orchestr ZUŠ

14:45 Bombarďák

15:45 Major Major

17:00 ZaHRaDa

18:00 AC/DS

19:00 Kamil Střihavka

20:30 Ukulele Troublemakers

 

Martina Strnadová

Klíčová slova: