Můj flek: poslední volná místa

27.03.2013 11:41

Nový projekt Diakonie ČCE - středisko Západní Čechy nabízí kurzy podpory pracovních a sociálních dovedností pro osoby se zdravotním postižením a chronickým duševním onemocněním.

V úterý 2. dubna budou v Plzni zahájeny první dva kurzy v rámci projektu Můj flek. Jeden z nich bude zaměřen na podporu lidí se zdravotním postižením, cílovou skupinou druhého kurzu jsou lidé s chronickým duševním onemocněním. Kurzy budou probíhat pravidelně dvakrát týdně po dobu tří měsíců. V současnosti nabízíme posledních pár volných míst.
Účastníci si během kurzu osvojí termíny z pracovního prostředí, naučí se orientovat v pracovních inzerátech, psát životopis, komunikovat se zaměstnavateli a získají další užitečné informace, které zvýší jejich šance na otevřeném trhu práce.
„Věříme, že naši absolventi dosáhnou takové úrovně znalostí a dovedností, která jim umožní najít a udržet si vhodné zaměstnání.“ říká Miroslava Feixová, koordinátorka pro cílové skupiny.
Součástí kurzů budou i exkurze na pracoviště, kde již lidé se zdravotním postižením pracují. Účastníci tak získají lepší představu o svém budoucím pracovním uplatnění. Jeden z úspěšných absolventů navíc získá možnost tříměsíční práce na zkoušku.
 
Miroslava Feixová
Klíčová slova: