Milenec Ticho

Veronika Wildová se svojí kapelou Divoko vydávají nový videoklip. Po sérii veselých videoklipů se rozhodli zahrát na rockovější, melancholickou notu, a přizvali ke spolupráci neslyšící herečku Lenku Sagulovou.

"Písnička Milenec Ticho je především o samotě a tichu, ve kterém člověk nachází klid. Původně jsme chtěli ve videu použít znakový jazyk. Ale když jsem oslovila tlumočníky do znakového jazyka, začal se mi otevírat nový svět. Komunita neslyšících je v České Republice početná. Ale protože sluchové postižení není na první pohled vidět, málokdo ví, jak při setkání s neslyšícím dobře komunikovat. Že třeba není dobrý nápad zvyšovat hlas, naopak, stačí dobře a jasně artikulovat, komunikovat spíš vizuálně.

Od toho se odvíjela i myšlenka klipu. V příběhu dvou lidí, ve kterém neslyšící slečna (Lenka Sagulová) učí svého přítele rozumět jejímu světu, nám šlo především o zachycení běžných situací, se kterými se takový pár potkává. Největším zážitkem pro nás bylo natáčení s tlumočnicí do znakového jazyka, Hanou Peškovou. Posláním tlumočníka je překládat neslyšícímu všechno, co se během natáčení na place řekne, aby rozuměl kontextu. Byla to nová zkušenost pro všechny,” uvedla Veronika.

Se zachycením těch správných myšlenek nám pomohla Veronika Cézová, tisková mluvčí Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR a autorka projektu Jsem jedno ucho. Kameramanem a režisérem klipu byl David Pacholík, který tímto s Veronikou spolupracoval už po čtvrté.

Milenec Ticho byl nahrán ve studiu All Senses, producentem byl Ondra Škoch (ex Chinaski). O mix a master se postaral Daniel Jereme Šída, a Milenec Ticho vychází zároveň na Spotify a iTunes jako součást EP Divoko 2019, které Veronika s Divokem vydali pod záštitou labelu Good Day Records. 

Veronika Wildová

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.