Metrostav handy cyklo maraton bude pokračovat a nezastaví se!

Osmý ročník nejdelšího cyklistického podniku v Česku odstartuje i v době zákazů a omezení 28. července 2020. Metrostav handy cyklo maraton 2020 je postaven na překonávaní limitů, na spolupráci a posunování hranice možného. 2222 km okolo Česka, přes všech 14 krajů, non-stop bez zastavení. Týmy tvoří zdraví i handicapovaní cyklisté, muži i ženy, junioři i senioři, amatéři i profíci.

Cílem cyklo maratonu není primárně porazit druhé, ale překonat sám sebe. Dokázat, že cyklistika je otevřena všem. Že sport je něco, co nás spojuje. Proto jsme nemohli tento projekt zastavit a odložit na neurčito. Od prvního ročníku je heslem cyklo maratonu: "Nikdy se nevzdávat." Ani my se nevzdáme. Našli jsme způsob jak projekt uskutečnit a věříme, že se nám povede z ročníku, který ponese mnohá omezení, udělat ten nejsilnější! 

S ohledem na složitou situaci způsobenou pandemii jsme se rozhodli prodloužit termín registrace s nejnižším startovným o 14 dní, tedy z původního 30.4. do 14. 5. 2020. Pokud chcete získat startovné za prémiovou cenu 9000,- na tým, registrujte se do termínu 14. května! Jak provést registraci naleznete ZDE

V případě dotazů pište na pchalek@cestazasnem.cz

Co všechno se kvůli COVID-19 změní

HROMADNÝ” START - každý rok byl start jedna velká show, místo setkávání týmů mezi sebou, jejich kamarádů, rodin, fanoušků. Start se stovkami lidí letos nebude možné uskutečnit. Abychom dodrželi vládní nařízení a maximalizovali zdravotní bezpečnost, bude start bez diváků.

Jeden cyklista z týmu bude reprezentovat tým. Na startu se uskuteční první časovka na trenažérech. Následně cyklista na startovací čáře dostane prostor pozdravit své parťáky, ostatní týmy, rodiny a fanoušky formou živého vysílání na internet. A vyrazí …... 

BASE CAMPY - místa odpočinku, setkávání, společných aktivit. Měli jsme v plánu vytvořit v campech uzavřenou vesničku, která bude sdružovat cyklisty a jejich podpůrný tým. Nyní, je situace opačná.

Mezi týmy bude prostor, abychom zachovali maximální bezpečnost. Časovky v base campech na handbike trenažérech se uskuteční bez diváků. Vše ale bude stále online vysíláno jako živý stream na internetu. Vaši fanoušci, podporovatelé, přátelé budou s vámi!

OSLAVY CÍLE A ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL – vždy jsme dojetí zpět do Prahy slavili s velkou pompou. Stánky, atrakce, exhibice, velké podium a kapely. Celodenní festivalové městečko plné lidí a dobré nálady uprostřed Prahy. Letos to poprvé nebude možné.

Po dojetí do cíle, který letos nebude na Kampě, ale na místě startu, na Palmovce, obdrží všichni rovnou své medaile. Tady závod fyzicky končí. Závěrečný ceremoniál se uskuteční, ale bez diváků, bez cyklistů. Vše bude opět streamováno a přenášeno online na kanály YouTube, Facebook a Instagram.

Cyklisté, jejich rodiny a fanoušci budou závěr maratonu sledovat už ze svých domovů. Předání cen, pohárů a trikotů pro nejlepší časovkáře proběhne v listopadu, na galavečeru Cesty za snem v Top Hotelu Praha. 

Je jasné, že osobní kontakt, společná zábava, oslavy, budou chybět. Ale tím, že něco obětujeme, mnohé získáme. Dokážeme náš úžasný projekt udržet při životě i ve chvílích, kdy většina sportovních či kulturních akcí je zrušena.

Pokud jsme se za ty roky něco naučili, je to "Nikdy se nevzdávat a hledat cesty." Lidé s handicapem, pro které jedeme, i handicapované děti, Lvíčata, kterým budeme pomáhat, také nikdy nemohli říct, nejde to, končím .. S tím, co přijde, se musíme poprat. A pokud existuje možnost, musíme ji zvolit a jít dál. 

ŽIVÝ STREAM 111 HODIN NON-STOP!!!

 O něco letos přijdeme, ale něco nového zase začíná. Situace okolo pandemie nás donutila jít cestami, kterými se ještě nikdo před námi nevydal. Našli jsme partnera, specialistu na živý stream odkudkoliv po republice, který nám pomůže udělat něco obrovského - 111 hodin non-stop živý přenos z více než deseti zařízení.

Poprvé tak můžete prožít maraton přímo s cyklisty, vidět, jak reálně šlapou, jaká je atmosféra uvnitř doprovodných aut, vidět časovky, kontroly našich komisařů a samozřejmě start i dojezdy do cíle až po závěrečný ceremoniál a vyhlášení výsledků. Budeme mít své studio, kde budeme každý den rozebírat nejdůležitější momenty, dělat rozhovory, řešit aktuální výsledky a vývoj závodu.

Bude to úplně nová zkušenost. Bude to výzva, kterou jsme se rozhodli přijmout. Bude to něco, co ještě před námi nikdo nezkusil. 

POJĎTE DO TOHO S NÁMI!

NA KOLE NEBO U SLEDOVÁNÍ ŽIVÉHO VYSÍLÁNÍ 111 HODIN NON-STOP Z NEJVĚTŠÍ CESTY OKOLO ČESKA!!!

Tešíme se na Vás, tým Cesty za snem.

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.