Městem bez bariér

12.02.2012 16:40

Novou brožuru, která obsahuje základní informace o možnostech bezbariérového cestování městskou hromadnou dopravou v Praze, vydal Dopravní podnik Praha.

Oproti starému vydání najdete v publikaci nově i mapu linek denních tramvajích spojů s vyznačením stupně přístupnosti jednotlivých zastávek. Brožura je k mání v infocentrech Dopravního podniku nebo v kanceláři POV na adrese Benediktská 6. Na stránkách www.dpp.cz je prozatím ke stažení pouze stará verze publikace.

Podle slov Jana Urbana z DPP bude také v nejbližší době spuštěn očekávaný program, který doplňuje vyhledávač spojení na internetových stránkách Dopravního podniku o informace o stupni přístupnosti tramvajových zastávek. „Jeho spuštění zatím brání organizační otázky v oblasti výpočetní techniky, ale snad je to jen otázka několika dnů.." dodává Urban. Ve vyhledávači by pak měly být tramvajové zastávky rozděleny na přístupné, částečně přístupné a nepřístupné. U částečně přístupných bude možné dále „rozkliknout" soubor s podrobnější informací, případně ilustrativní fotografií.

Zdroj: Přes bariéry.cz

Klíčová slova: