Mamma HELP končí, kde dále hledat pomoc?

Jak už jsme informovali, po 20 letech skončí ke 30.6.2020 organizace Mamma HELP. Její zakladatelka Jana Drexlerová v posledním newsletteru na rozloučenou shrnuje důvody ukončení činnosti a připomíná, kde nyní mohou onkologicky nemocné pacientky hledat informace a pomoc. 

Drazí přátelé,

dnes přináším opravdu smutnou zprávu ‒ Mamma HELP po dvaceti letech musí bohužel ukončit svou činnost. Sešlo se více důvodů, které nám neumožňují pokračovat ‒ personální problémy, s nimiž jsme se potýkali již delší čas a díky pandemii Covid19 jsou nyní prakticky neřešitelné (všechny ženy u nás zaměstnané jsou zároveň samy onkologickými pacientkami s vysokým rizikem ohrožení koronavirem), ale jde také o finanční neudržitelnost našeho modelu pomoci v bezplatných poradnách. Jsme samozřejmě zčásti závislí na státních dotacích, které jsou nyní pro neziskovky v mnoha případech ještě hůře dostupné než dosud, a neobejdeme se také bez podpory firemních partnerů. Ti však teď a zřejmě dlouhodobě, také nebudou moci neziskové organizace podporovat.

S ohledem na tyto skutečnosti, které nám neumožňují pomáhat pacientkám v potřebném rozsahu a také kvalitě, jakou jsme vždy dodržovali, rozhodla Valná hromada členek a členů našeho spolku o jeho zrušení k datu 30. 6. t. r.

Spolu s MUDr. Václavem Pechou jsem před dvaceti lety Mamma HELP zakládala. Asi nemusím vysvětlovat, že tyto dny patří k těm nejtěžším a také nejsmutnějším v mém životě. Malou náplastí je snad jen fakt, že částku, která po úřední likvidaci případně zbyde, převedeme na účet nadace Dobrý Anděl. Ta zcela transparentně finančně podporuje onkologicky nemocné, jak se o tom ostatně i některé naše pacientky samy přesvědčily… Zbylé peníze, získané možná i díky vám, budou dál pomáhat opět pacientkám! A chci také poděkovat Národnímu muzeu, které pravděpodobně uchová naše „památeční cennosti“ ve svých archivech.

Tímto posledním newsletterem se s vámi tedy dnes loučím, děkuji vám za vaši podporu i důvěru a přeji vám hodně štěstí, zdraví a doufejme, že na shledanou v lepších časech!

Vaše Jana Drexlerová

 

Web Mamma HELP

Webové stránky www.mammahelp.cz zůstanou do budoucna zachovány v současné podobě, tj. bez aktualizace a najdete v nich zejména informace o prevenci a odborné články a brožury. V provozu už nebudou on-line poradny. 

 

AVON linka za zdravá prsa a projekt Ženy ženám

Linka 800 180 880 bude nějaký čas mimo provoz, ale do konce roku 2020, nejpozději začátkem roku 2021 by se měla zprovoznit. Pro pomoc se nyní můžete obracet na webovou stránku Mamo.cz, která patří Asociaci mamodiagnostiků.   

Ohledně poukázek Ženy ženám, které slouží jako 200 Kč sleva na mamografické či sonografické (ultrazvukové) vyšetření prsů ve vybraných akreditovaných pracovištích zodpoví vaše dotazy na e-mailu julie.chadimova@avon.com nebo sledujte web www.zdravaprsa.cz.
 

Knížka „O mamince, která si ostříhala vlásky“ stále pomáhá!

Naši unikátní knížku pro malé děti, kterým onemocněla maminka, můžete stále nalézt na pultech knihkupectví a v e-shopech. Část výtěžku z prodeje nyní poputuje také nadaci Dobrý Anděl! Pomáhejte dál. 

Výstava Tváří v tvář!

Ani tento společný projekt s autorem Vladimírem Kožíškem nekončí. Výstava velkoformátových portrétních fotografií dvanácti žen různého věku s rakovinou prsu již s velkým úspěchem proběhla na 6 místech, nyní ji můžete vidět v kostele Sv. Víta v Dobřanech. Cílem projektu je nabídnout intenzivní vizuální zážitek a odtabuizovat toto časté nádorové onemocnění. Nabídněte prostory k uspořádání výstavy a pomůžete tak dobré věci. Kontakt naleznete na vystavatvarivtvar.cz

Držte se! 

Loučí se s vámi tým mammahelpek z vedení spolku a MH center, a terapeutické týmy:

Jana Drexlerová, Hanka Jírovcová, Jana Kročáková, Lenka Kalusová, Jana Smetanová, Katka Vondráčková, Daniela Tobrmanová, Helena Tauberová, Ivana Chvojková,  Lída Kubátová, Monika Chábek, Petra Plánková, Zuzana Kociánová, Zuzka Bláhová, Stáňa Absolínová,

MH centrum Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Olomouc, Plzeň, Přerov, Zlín, Praha.

Klíčová slova: