Lipno je bez bariér i v letní sezóně

23.07.2012 13:19

Díky projektu Lipno bez bariér si letošní léto u lipenského  jezera mohou naplno užít i handicapovaní lidé. Pořízené vybavení a nabízené služby jim zde umožňují aktivní trávení volného času.

Nabídku letních aktivit pro handicapované zahájila společnost LIPENSKO ve spolupráci se společností LIPNO SERVIS s.r.o. 2. 6. 2012 akcí „Letní den s handicapem“. Po celý den si mohli návštěvníci a jejich rodinní příslušníci zdarma vyzkoušet služby nabízené v rámci projektu. Zajímavou a vyhledávanou aktivitou byla jízda na handbiku nebo tandemových kolech. Děti, pro které byla jízda na kole příliš náročná, vezli jejich rodiče ve speciálním vozíku Kozlík, připojeném za kolo. Elektročlun upravený pro nájezd s vozíkem jezdil celý den. Děti a mnohdy i jejich tatínkové si zahráli na kapitány a řídili loď po celém jezeře. Okružní vyhlídková jízda lanovkou pak poskytla krásný výhled na lipenské jezero a jeho okolí. Kdo chtěl zažít trošku adrenalinu, projel se na bobové dráze. Někteří jeli i několikrát! Na závěr dne účastníci relaxovali v blízkém Aquaworldu, kde je pro snadný vstup do vody nainstalovaný bazénový zvedák Delfín.
 
Novinkou letošního léta jsou tzv. dny Lipno bez bariér, kdy si mohou zájemci zdarma vyzkoušet jízdu na tandemovém kole, handbiku a navštívit Aquaworld. Tyto dny nejsou nijak organizované, je jen nutné si předem sportovní vybavení zarezervovat na rent@lipnoservis.cz a pak stačí už jen přijet!
 
Další organizovaná celodenní akce se bude konat 1. 9. 2012 pod názvem „Babí léto s handicapem“. Opět si budou moci celé rodiny zdarma užít veškeré nabízené aktivity a navíc je pro ně připraveno jedno velké překvapení!

 

Klíčová slova: