Letošní abilympiáda se nekoná

Národní abilympiáda v pardubickém Centru Kosatec měla proběhnout 20. května, ale kvůli malému zájmu byla zrušena.

Do kin, divadel či koncertních sálů se zájemci vracejí jen pozvolna. Ve společnosti ještě doznívají epidemické obavy z hromadných akcí. Mnoho lidí a hlavně rodin s dětmi navíc trápí rychlé zdražování potravin, energie či pohonných hmot... A když se musí v domácím rozpočtu škrtat, často se nejdřív omezují výdaje na kulturu a společenské akce.

I tyhle okolnosti se nejspíš projevily také na národní abilympiádě, která se měla konat 20. května v Pardubicích, ale byla kvůli malému zájmu zrušena.

Již 28. ročník přehlídky pracovních i volnočasových dovedností přitom nabízel osobám se zdravotním postižením šanci 9 soutěžních oborů: třeba aranžování suchých květin, batiku, malbu na sklo, počítačovou editaci textu nebo výrobu svíček.

Česká abilympijská asociace je odhodlána uspořádat svou akci za rok, ve dvoudenním rozsahu a na tradičním místě: ve víceúčelové Enteria Areně. Bude zřejmě vyhlášeno víc disciplín a rozšířen zábavný program. A nejspíš bude jinak pojata i mediální propagace, aby se podařilo na abilympiádu přilákat nové tváře, obzvlášť hendikepované lidi z mladších generací.

(pel)

Klíčová slova: