Kurzy finanční gramotnosti

03.08.2012 17:58

Pořádá Svaz tělesně postižených v ČR v Brně, České Lípě, Hustopečích, Chomutově, Jeseníku, Kolíně, Kutné Hoře, Kyjově, Mariánských Lázních, Prachaticích, Příbrami, Šumperku, Vimperku, Vsetíně, Vyškově a Zlíně.

Svaz tělesně postižených v České republice, o.s. v období od 22.6.2012 do 31.12.2012 realizuje kurzy finanční gramotnosti pro seniory. Kurzy se budou konat v regionech Brno, Česká Lípa, Hustopeče, Chomutov, Jeseník, Kolín, Kutná Hora, Kyjov, Mariánské Lázně, Prachatice, Příbram, Šumperk, Vimperk, Vsetín, Vyškov, Zlín. Tento projekt je spolufinancován z prostředků Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.
Kurzů se mohou zúčastnit osoby starší 50 let.

Základním cílem projektu je seznámit účastníky s praktickými finančními otázkami, posílit jejich pozici a jistotu v běžných finančních transakcích, upozornit je na rizika a seznámit je s možnostmi, jak jim předcházet.

V projektu budeme realizovat kurzy zaměřené na 4 oblasti:
- Kurz internetového bankovnictví
- Kurz využívání stávajících platebních médií
- Kurz optimálního zacházení s financemi - domácí účetnictví
- Kurz rizika současného finančního systému.

Kurzy budou vedené kvalifikovanými lektory a budou realizované po skupinkách 10 až 20 účastníků.

Zájemci se mohou hlásit regionálním koordinátorům, kteří jim sdělí informace o plánovaných termínech kurzů, plánovaných typech kurzů a zda je na kurzech v daném regionu ještě volné místo.

Kontakty na manažera a regionální koordinátory naleznete na webových stránkách http://www.svaztp.cz/mpsv/1222.

Klíčová slova: