Kurz fotografování a grafického zpracování fotografií

13.02.2014 21:45

Účastníci kurzu si osvojí technické a estetické základy fotografického umění, které si vyzkoušejí v praxi při zpracování vlastního fotografického projektu, zaměřeného na zachycení architektonických, přírodních a historických zajímavostí Prahy. Kurz pomůže účastníkům v rozvoji vlastní osobnosti, kreativitě, zvýší uplatnění ve společnosti a rozšíří možnosti na trhu práce.

Lektor: Vít Švajcr

Termín a čas konání: 14 večerů, tj. každou středu od 19. března do 18. června 2014 v čase 17 - 20 hod

Místo konání: SNN v ČR, Karlínské náměstí 12, 186 00 Praha 8 Karlín, zasedací místnost ve 2. patře.

Cena:  Běžná cena na trhu za kurz obsahující stejný počet hodin je 12 600,- Kč. My Vám nabízíme stejný kurz za pouhých 1990,- Kč !!

Absolventi kurzu dostanou jako dárek 1 ks vlastní fotografie ve formátu 30x40 cm (zarámovaný + pasparta).
Po ukončení kurzu bude uspořádána vernisáž s výstavou nejlepších fotografií absolventů.
Přilásit se může max. 10 osob!

V případě Vašeho zájmu je nutno vyplnit přihlášku tomto odkazu a poslat platbu na číslo účtu: 135228643/0300 do 28. února 2014. Do poznámky uveďte Vaše jméno a příjmení.

Co bude obsahem kurzu?
Lekce pomohou účastníkům porozumět funkcím fotoaparátu, a umět je spolehlivě ovládat. V průběhu kurzu bude kladen důraz na propojení technických znalostí, výtvarného cítění a praktických dovedností. Účastníci se v průběhu jednotlivých lekcí konkrétně seznámí se základními a zásadními principy z techniky fotografie – co je clona, jak funguje čas, co je expozice, jak může fotograf ovlivnit ostrost a její hloubku na snímku. Povíme si o používaných barevných systémech, vyvážení bílé, jak nejlépe na panorama nebo HDR...
Kromě techniky se proberou také estetické a kompoziční otázky, příběhy a zajímavosti z historie fotografie, Jak nejlépe fotografovat portrét, krajinu, architekturu, co je zlatý řez a jeho výskyt v přírodě, třetinová kompozice a jak nejlépe umístit prvky na snímku.
Samostatnou kapitolou bude světlo ve fotografii a jeho druhy. Na co se nejlépe hodí měkké přirozené světlo? Co se stane, když nám na scénu svítí prudké kontrastní světlo? Jak se světlem pracovat, jak určovat jeho kvalitu? S jakým světlem se potkáme v přírodě a jak světlo můžeme ovlivňovat ve fotografickém ateliéru? Bude k dispozici možnost vyzkoušet si profesionální práci v mobilním fotografickém ateliéru, zábleskovými světly, softboxy, deštníky, odraznými deskami a fotografickým pozadím. Vyzkoušíme si kouzla s různými kombinacemi světel, dlouhým časem a triky s vícenásobnou expozicí.
Součástí kurzu jsou dvě praktické dílny v terénu, při kterém si vyzkoušíme teorii v terénu při fotografování portrétů, architektury, krajiny nebo reportáže, které jsou hlavním námětem foto-projektu.
Klíčová slova: