Křížovky krizovky

Modrá linka představuje pomocí příběhů a rozhovorů, co znamená krize v našich životech, jak ji můžeme řešit, a jak vypadá odborná pomoc krizové linky.

„Nemůžu dál a potřebuji to někomu říct…“, takto může začít příběh každého z nás. Nebo je to konec? Pokud nalezneme první pomoc a podporu, může to být začátek konce našeho trápení. Jenže kde pomoc hledat? A kdo mně podpoří? Co dělat? Co pomáhá ostatním? A může to pomoci i mně? 

Odpovědi na tyto i další otázky, týkající se pomoci v krizi, se budeme snažit rozluštit v pětidílném rozhlasovém cyklu Křížovky krizovky.

Modrá linka představuje pomocí příběhů a rozhovorů, co znamená krize v našich životech, jak ji můžeme řešit, a jak vypadá odborná pomoc krizové linky. Pracovníci Modré linky z.s. mluví o tom, co v krizích funguje a co je naopak zhoršuje, čím může jeden telefonát či chat pomoci, ale také odtajňují obvyklá témata, se kterými se na linku lidé obracejí.

Uslyšíte příběhy o těžkostech ve vztazích, o smutku v duši, o strachu, o trápeních sami se sebou či se svými blízkými, a i když jsou to témata chmurná, těžká a smutná, rádi bychom ukázali, že na ně člověk nemusí zůstávat sám, že každý z nás si zaslouží pomoc a podporu. A pomoc okolo nás je, jen je obtížné ji sám v těžké situaci uvidět.

Zveme Vás proto k poslechu možností a snad i naděje.

Pětidílný cyklus přístupný volně na Spotify, Youtube od 14. 11. 2020

Podcast Křížovky krizovky je k dispozici zde.

Rozhlasový mediální partner rádio Proglas. 

 

Hana Regnerová

Klíčová slova: