Křišťálový kamínek 2022

Ceny budou uděleny v rámci Evropských dnů handicapu v úterý 4. října od 18 hodin v objektu Starých koupelen v Dolní oblasti Vítkovic.

Ocenění Křišťálový kamínek pořádá Asociace TRIGON už pošestnácté. 

V průběhu slavnostního večera budou vyhlášeni 4 laureáti (Křišťálový kamínek 2022 v kategorii Osobnost – za záslužnou aktivitu při pomoci druhým a v kategorii Organizace – za mimořádnou aktivitu ve prospěch lidí, kteří se bez solidární pomoci neobejdou).

Mezi nominovanými byli lidé, kteří neváhají kdykoli a častokrát naprosto nezištně pomáhat těm, kteří se potýkají se svým zdravotním i psychickým postižením a bez přispění ostatních by nedokázali plnohodnotně žít a pracovat.

Členové odborné komise stáli 19. září odpoledne skutečně před velmi těžkým rozhodováním. Výběr z více než 30 došlých nominací z celé České republiky probíhal několik hodin. 

Mezi nominovanými byla celá řada výrazných jedinců i společností, jako jsou například zástupce Klubu zrakově postižených sportovců, těžce handicapovaná žena bez dlaní a nohou od kolen dolů, která je vášnivou turistkou a cyklistkou, empatická tlumočnice do znakového jazyka, ale i vedoucí sociální rehabilitace či muzikoterapeut a pedagog.

Adepty na prestižní ocenění jsou také sociální klinika, charita, domov poskytující pobytové služby, spolek, speciální škola, nemocnice a dokonce i městský úřad.

Ředitelka Asociace TRIGON Olga Rosenbergerová oznámila, že čtyři Křišťálové kamínky budou letos v těch nejlepších rukou: „Jistě chápete, že zatím nemohu odtajnit žádné ze jmen, ale odborná porota se svého úkolu zhostila s plnou zodpovědností. Každopádně se na nové držitele tohoto prestižního ocenění těšíme a věříme, že po slavnostním vyhlášení a speciálním hudebním poděkování, které připravují žáci, studenti a pedagogové ostravské Lidové konzervatoře a Múzické školy, budeme mít společně dostatek času si popovídat a osobně se poznat.“  

Lenka Sobková

 

 

Klíčová slova: