Křesadlo 2012 v Roudnici nad Labem

28.09.2012 18:58

Nominace na ocenění dobrovolníků v roudnickém regionu lze posílat do 31. října 2012.

Po úspěšném prvním ročníku se v Roudnici nad Labem se uskuteční 2. ročník ocenění Křesadlo 2012. Smyslem udělování této ceny je ocenit dobrovolníky, zviditelnit dobrovolnictví a neziskový sektor, vzbudit v lidech zájem o dobrovolnickou činnost a respekt k těm, kteří ji vykonávají.

„Uvědomujeme si, že žijeme v době, kdy se většina věcí poměřuje penězi. Některé věci se ale penězi měřit nedají. Křesadlo je tu proto, abychom vyzdvihli ty, kteří něco dělají úplně zadarmo“ řekla za organizátory akce ThDr. Lenka Selčanová, ředitelka Centra Hláska.

Kdo může být oceněn? Cenu může stejně jako v předchozím ročníku získat každý, kdo dobrovolně, tedy zdarma, působí minimálně 1 rok v jakékoliv oblasti činností, kde pomáhá lidem či svému okolí. Může to být činnost organizovaná v některé z místních organizací nebo činnost nezávislá a neorganizovaná.

Z regionu se mohou zapojit: Roudnice nad Labem, Budyně nad Ohří, Bechlín, Brzánky, Bříza, Ctiněves, Černěves, Černouček, Dobříň, Doksany, Dušníky, Horní Beřkovice, Hrobce, Chodouny, Kleneč, Kostomlaty pod Řípem, Kyškovice, Krabčice, Libkovice pod Řípem, Libotenice, Martiněves, Mnetěš, Mšené-lázně, Nové Dvory, Přestavlky, Račiněves, Straškov - Vodochody, Vědomice, Vražkov, Vrbice, Záluží, Žabovřesky nad Ohří a Židovice.

Nominace kandidátů na Křesadlo 2012 je možné zasílat do 31. 10. 2012 na adresu Centrum volného času Hláska, Husovo náměstí 60, 413 01 Roudnice nad Labem nebo mailem: centrum.hlaska@centrum.cz. Navrhnout dobrovolníka k ocenění může kdokoliv. Stačí vyplnit přihlašovací formulář, který je k dispozici na webu: www.roudnicenl.cz nebo www.centrum-hlaska.cz.

Přihlašovací formulář lze také vyzvednout již vytištěný v infocentru Městského úřadu Roudnice n. L., v městské knihovně nebo v kavárničce seniorů.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání ceny Křesadlo 2012 proběhne 6. prosince 2012 od 18:00 hodin v Galerii moderního umění v Roudnici n. L. Na organizaci Křesadla 2012 se podílí společně město Roudnice nad Labem, Centrum Hláska, Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem, Trhni se, o.s. a Národní  dobrovolnické centrum Hestia, o.s.

Monika Legnerová

Klíčová slova: