Korálková terapie v Oranžové kavárně v Trutnově

22.02.2012 20:54

Zapojit se může každý, kdo si rád hraje i pomáhá.

Navlékání barevných korálků patří k dětských holčičím hrám, které zná z dětství snad každá maminka. Tuto tvořivou zábavu si lze připomenout a současně pomoct dobré věci. Pracovníci Barevných domků Hajnice připravili ve své trutnovské Oranžové kavárně terapeutické korálkové dílny.
 
Barevná korálková terapie
Korálky opravdu mohou pomoci k duševní pohodě, radosti a tvůrčí atmosféře. Klienti Barevných domků Hajnice nejprve navléknou korálky na šňůrku, a to vždy jen v jedné barvě. Růžová, červená, modrá. Každá barva má vlastní pohádkový příběh.
Šňůrky s navlečenými barevnými korálky si pak mohou koupit zákazníci Oranžové kavárny v Trutnově. Velmi jednoduchou metodou pak si sami mohou vyrobit z korálků své vlastní barevné dílo – náhrdelník, náramek, dekoraci do interiéru. Fantazii se meze nekladou. Věřte, že budete mile překvapeni, jak se odreagujete, přijdete na jiné myšlenky a ještě si odnesete pěkné dílko.   
Z korálků i dalších obvyklých i zvláštních materiálů se dají tvořit skutečná umělecká díla nebo jen menší šperky pro potěšení. Možností je mnoho a tak není pro laika lehké se všechno naučit sám. Pomoci mohou zkušení učitelé, kteří rádi předají své zkušenosti a dovednosti při Barevných korálkových kurzech, které se konají v trutnovské Oranžové kavárně.
Naučíte se jak při korálkování postupovat, jak zvolit správný materiál a různé barevné variace, vzory i velikosti. Výsledné dílo si samozřejmě každý odnese z Oranžové kavárny domů. Díky kurzu už další výtvory zvládnete sami.
Navlékejte, tvořte, pomáhejte.

Táňa Pikartová
 
 
Klíčová slova: