Korálkiáda usiluje o rekord pro dobrou věc

09.02.2012 21:46

Cílem projektu Koralkiáda je nasbírat a navléknout co nejvíce korálků a ty potom darovat zdravotně postiženým z České abilympijské asociace a chráněných dílen, aby měli materiál na své tvoření. Korálky se budou sbírat a navlékat až do 20. května 2012. Do tohoto data může kdokoliv své navlečené korálky zasílat na adresu České abilympijské asociace nebo je odnést na určená sběrná místa. Ve dnech 25. a 26. května se bude v ČEZ Aréně v Pardubicích konat 20. národní abilympiáda, při této příležitosti budou všechny navlečené korálky spojeny a změřena jejich délka. Snahou je vytvořit český korálkový rekord v délce navlečených korálků, který se zapíše do České knihy rekordů.

K dnešnímu dni máme za necelý měsíc projektu zhruba 600 metrů korálků a už jsme překonali český rekord. Rozhodli jsme se tedy aspirovat na světový rekord. V těchto dnech odesíláme žádost o registraci pokusu o rekord do Světové Guinnessovy knihy rekordů.

Česká abilympijská asociace je nezisková organizace, působící od roku 1997 v Pardubicích.

Pomáhá lidem z cílové skupiny dosáhnout co největší míry soběstačnosti a nezávislosti, žít ve svém přirozeném prostředí a získat dobré předpoklady ke společenskému a pracovnímu uplatnění. Cílovou skupinou jsou lidé s fyzickým, psychickým, smyslovým, mentálním či kombinovaným postižením, kognitivními problémy, postižením vnitřních orgánů  a lidé se sociálním znevýhodněním. Každoročně organizujeme v Pardubicích soutěžní přehlídku pracovních schopností a dovedností lidí se zdravotním postižením. Abilympiáda bude mít letos už svůj 20. jubilejní ročník. Právě na abilympiádě vyvrcholí projekt Korálkiáda.

Všechno o projektu najdete na stránce http://www.koralkiada.potvor.cz a také na stránkách České abilympijské asociace,.případně na jejích stránkách na facebooku.

Filip Novotný

Klíčová slova: