Konto BARIÉRY pomáhá s Percipiem

22.01.2013 10:17

Neziskový projekt, každoročně pořádaný studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, již pátým rokem pomáhá lidem, jimž osud nebyl nakloněn.

Prostřednictvím sbírky a přidružených kulturních akcí získává prostředky pro charitativní organizace. Letos si studenti za partnera vybrali Konto BARIÉRY a začali pomáhat i jednotlivcům. 
Tentokrát studenti ze Zlínské univerzity zvolili pomoc třem mladým lidem, Davidovi, Markovi a dalšímu Davidovi. Všichni mají zdravotní handicap, navzdory kterému se snaží žít aktivní život. Finanční příspěvek, který má účast v projektu Percipio přinést, jim život usnadní. Koupí si s jeho pomocí třeba nové vozíky.

Klientem Konta BARIÉRY je Marek. Od narození se pohybuje pouze na vozíku. Celý život fandil hokeji, účastnil se zápasů a podporoval hráče. A současně přemýšlel, jak by se v tomto sportu mohl sám aktivně realizovat. Po návštěvě klubu sledgehokeje začal trénovat a hrát, nastoupil dokonce i za reprezentační družstvo. Ze zdravotních důvodů již sledgehokej nehraje, ale nadále jej podporuje. Marek potřebuje nový vozík, který mu usnadní běžný pohyb. 

“Líbí se mi regionální projekty a obzvlášť ty, kde se o pomoc zasazují lidé přímo, ne na výzvu organizací. U Percipia se studenti navíc musejí poprat s mnohými administrativními obtížemi, protože projekt vedou od začátku až do konce. Bude to pro ně dobrá škola a třem lidem ulehčí život,” vysvětluje ředitelka Konta BARIÉRY Božena Jirků, proč se rozhodla projekt podpořit.

Finálním výstupem projektu je galavečer ve Zlíně, který ve středu 13. března 2013 přinese tři šance na lepší život.
Galavečer je reprezentativní společenskou událostí, která si již pátým rokem drží silnou pozici mezi ostatními zlínskými kulturními událostmi. Pestrý program a dobročinná aukce, ve které se budou dražit unikátní výrobky ze skla, keramiky a růže z kovu, slibuje nevšední zážitek.

 
Klíčová slova: