Konto BARIÉRY pomáhá s humorem

02.01.2013 10:35

Neziskové organizace, které poskytují úlevnou a respitní péči, a půjčovny rehabilitačních a kompenzačních pomůcek se v novém roce mohou těšit na příspěvek. Do výběrového řízení se mohou přihlásit do konce ledna, Konto BARIÉRY mezi ně rozdělí celkem 3 miliony korun.

V sobotu 29. září vysílala Česká televize charitativní pořad „Možná přijde i charita, aneb Pomáhej (s) humorem“. Vznikl ve spolupráci s Kontem BARIÉRY, na jehož účet putovaly dary od diváků pořadu. Konto BARIÉRY již před vysíláním deklarovalo, že z výtěžku tentokrát nepodpoří jednotlivce, ale organizace, které lidem s handicapem pomáhají.
Členové rady Konta BARIÉRY se nakonec shodli na dvou oblastech, které v neziskovém sektoru z těchto peněz chtějí podpořit. Tou první je úlevná a respitní péče. Pro rodiny, které pečují o handicapovaného člena, je nepostradatelná. Jen díky tomu, že se jim krátkodobě o takového rodinného příslušníka v zařízení poskytujícím respitní péči postarají, mohou vyřídit např. administrativu na úřadech nebo se postarat o zdravé dítě…
Palčivým problémem je i nedostatek finančních prostředků v půjčovnách rehabilitačních a kompenzačních pomůcek. Schodolezy, motomedy, zvedáky do koupelen či speciální podložky proti proleženinám jsou velmi drahé. Proto si je lidé s handicapem často půjčují právě ze specializovaných zařízení. Ty musejí platit i nezbytný servis a škálu pomůcek obměňovat a doplňovat. Tyto náklady nemohou pokrýt pouze z půjčovného. 
Konto BARIÉRY vypsalo výběrové řízení, do kterého se akreditovaná zařízení provozující výše uvedené služby mohou přihlásit do konce ledna. Konto BARIÉRY organizaci, která splní všechny podmínky výběrového řízení, podpoří až do výše 100 tisíc korun. Celková částka k rozdělení jsou rovné 3 miliony.
Všechny podmínky pro účast v grantovém řízení včetně formuláře ke stažení jsou na www.kontobariery.cz.
Kontaktní osoba v nadaci Iveta Štamposká, tel. 224214452, 224230216, e-mail: iveta.stamposka@bariery.cz
Klíčová slova: