Konto BARIÉRY a Nadační fond Lumius rozdají 20 iPadů

12.05.2013 2:00

Získat je mohou školáci od šesti do šestnácti let, kteří mají poruchu autistického spektra, nebo vlastní průkaz ZTP/P. Žádat lze do 14. června.

Konto BARIÉRY podpoří s Nadačním fondem LUMIUS projekt, ve kterém dvacet dětí s handicapem získá iPad Mini Wifi Black. Tablety jsou určeny pro školáky od šesti do šestnácti let, kteří mají poruchu autistického spektra, nebo vlastní průkaz ZTP/P. Požádat o něj mohou zákonní zástupci od 7. května do 14. června 2013 na základě formuláře, který najdou na webových stránkách společnosti LUMIUS, nebo Konta BARIÉRY.

„Dozvěděli jsme se, že jsou skupiny handicapovaných dětí, kterým práce s touchpady pomáhá zlepšovat motoriku a zároveň jim zjednodušuje přístup k informacím a pomáhá učit se novým věcem. Proto jsme se rozhodli rozjet tento pilotní projekt. Pokud bude úspěšný, zopakujeme podobnou aktivitu i v budoucnu,“ doplnil Martin Kročil, obchodní ředitel společnosti LUMIUS. 

Zákonní zástupci mohou žádost odeslat na emailovou adresu martina.potomova@bariery.cz do 14. června 2013, vyhodnocení proběhne 25. června 2013. Pokud bude počet žádostí vyšší než počet iPadů, rozhodne naléhavost a potřebnost konkrétního žadatele, případně losování.

Společnost LUMIUS letos navýšila dar svému fondu, který spravuje Konto BARIÉRY, na 700 tisíc korun a kromě pilotního projektu s tablety zatím vyhověla šesti žádostem, na které přispěla částkou 129 100 Kč. Nadační fond LUMIUS založila na konci dubna loňského roku ve spolupráci s Kontem BARIÉRY a v roce 2013 se soustředí na tři projekty:
Vzdělávání (podpora základního vzdělání ve školách i u jednotlivců), I-pad (podpora každodenního života zdravotně postižených pomocí moderních technologií) a Rehabilitační a kompenzační pomůcky.
Přihlašovací formulář

O společnosti LUMIUS
Lumius spol. s r.o. patří k lídrům nezávislých obchodníků s elektřinou a plynem v České republice. Na trhu působí již jedenáctým rokem. Jeho prioritou jsou dodávky obou komodit konečným zákazníkům z oblasti průmyslu, obchodu, dopravy a veřejného sektoru v ČR. Obě komodity nabízí také na Slovensku. Více o společnosti najdete na www.lumius.cz.
Lumius spol. s r. o. je od loňského roku součástí LUMIUS holding s.r.o., do kterého spadá také dceřiná společnost Lumius Slovakia, s.r.o., Lumius Distribuce spol. s r.o. - bývalý Mediaticon zakoupený v listopadu 2011 distribuující elektřinu a  H – therma, a.s., která vyrábí a distribuuje tepelnou energii.

Klíčová slova: