Komentované prohlídky se simultánním přepisem výkladu

Spolek Orbi Pontes zve v rámci festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením 26.9. na výstavu obrazů Kruhy na vodě a 27.9. do Podskalské celnice a Muzea vorařství v Praze. Zájemcům zapůjčí tablety, na kterých bude možné sledovat přepis řeči průvodce.

Výstava obrazů Kruhy na vodě

Kdy: 26. 9. 2022, 11:00-12:00

Kde: Galerie Kooperativa, Pobřežní 665/21, Praha 8 – Karlín.

 

Ponořte se s námi do umění. Na výstavě uvidíte romantickou krajinu Piepenhagena a Antonína Mánesa, Chittussiho nádherné krajiny z Francie i Čech, Chwalovy dramatické krajiny, Mařákovu Lesní tůni, slavný impresionistický obraz Na lavičce od Antonína Slavíčka, Krajiny Františka Kavána, Hudečkovo Koupání nebo velkolepý Okořský potok, Panuškův Rybník, Radimského francouzské a české vody, Lebedův Rybník Malý Dubovec, Kalvodovu zimu, Špálovu Otavu, Rabasův Potok v lese a ze současných umělců Exnerovu Ranní impresi nebo Bachové U Kokořína.

To je jen malý výčet z více než 100 vystavených obrazů ze sbírky Kooperativy a od soukromých zapůjčitelů, které zachycují krajinu s vodní hladinou.

Zapůjčitelé: Galerie Kodl, Karlštejnská a.s., Goltzova tvrz, České přístavy, soukromí sběratelé.

 

Podskalská celnice a Muzeum vorařství

Kdy: 27. 9. 2022, 10:00-11:30

Kde: Rašínovo nábřeží 412/30, Praha 2 – Nové Město.

 

Objekt nemá bezbariérový přístup. Nachází se v prvním patře bez výtahu, jde se po venkovních schodech. Vnitřní prostor je členitý, mezi místnostmi jsou prahy. Velikost skupiny návštěvníků této akce je stanovena na max. 20 osob, proto prosíme zájemce, aby nám svoji účast nahlásili co nejdříve.

Vstup na obě akce je zdarma, je třeba se předem přihlásit, a to na e-mailové adrese outratova@orbipontes.cz.

Do zprávy uveďte, na kterou akci se přihlašujete – samozřejmě je možné navštívit obě výše uvedené.

Dále napište, zda potřebujete sledovat přepis výkladu, abychom zajistili dostatečný počet tabletů. Pokud budete v rámci jednoho mailu přihlašovat více osob, připojte prosím rovněž informaci, kolik je zájemců o přepis.

Markéta Outratová

Klíčová slova: