Klinika rehabilitace v novém

15.01.2014 11:04

Iva KUBANKOVÁ, moderátorka:
Rekonstrukcí za 14,5 milionu korun prošla klinika rehabilitace ostravské fakultní nemocnice. Celé oddělení je bezbariérové, všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení. Zbývá ještě vyměnit okna v léčebné části kliniky. Peníze na tuto část opravy ale půjdou z evropských dotací zřejmě až na podzim.

Iva PISKALOVÁ, redaktorka:
Mezi prvními si přednosti nového oddělení vyzkoušela Miroslava Lučanová. V létě si vyhodila koleno, před Vánocemi nakonec musela na operaci.

Miroslava LUČANOVÁ, :
Od rána do večera cvičím, fakt, jakože večer jdu spát unavená, je to tu náročné, jakože fyzicky, ale jsme spokojená.

Iva PISKALOVÁ, redaktorka:
Rehabilitační klinika je pro lidi nejen po úrazech, ale i po operacích, anebo vážných nemocech. Průměrně tady člověk stráví 14 dnů.

osoba:
Potřebujete něco?

Miroslava LUČANOVÁ, :
Ne, zatím ne, já docvičím a pak pokračuji na ergoterapii.

Irina CHMELOVÁ, přednostka, Klinika rehabilitace, FN Ostrava:
Získali jsme k rekonstrukci jeden pokoj navíc, ale počet míst zůstává nezměněn, tudíž i tím se nabízí větší prostorový komfort pro 25 pacientů.

Iva PISKALOVÁ, redaktorka:
Zanedlouho by oddělení mělo otevřít i nadstandardní pokoj, ten tady před rekonstrukcí nebyl, ale pacienti o něj zájem mají. Tato cedule už brzy zmizí. Šatna pro lékaře se totiž zanedlouho změní v další místo pro vodoléčbu.

Irina CHMELOVÁ, přednostka, Klinika rehabilitace, FN Ostrava:
Podívejte se, o kolik jste se zlepšil, od toho minulého týdne, co jste tady.

Iva PISKALOVÁ, redaktorka:
Lůžková část už je opravená, teď ještě zbývá léčebná část kliniky. Například výměnu nových oken by ale na rozdíl od opravy lůžkového oddělení měla pokrýt evropská dotace. Rekonstrukce by měla pokračovat na podzim. Iva Piskalová, Česká televize, Ostrava.  

Klíčová slova: