Kinematograf bratří Čadíků se opět rozjel

Lidé po celé zemi si mohou užít letní kino a přitom pomoci handicapovaným. Výtěžek z dobrovolného vstupného pomůže klientům Konta Bariéry.

Kinematograf bratří Čadíků odstartoval a během letních prázdnin objede na 150 českých a moravských obcí a měst. Návštěvníci pojízdného kina se mohou těšit na film Cesta domů od Tomáše Vorla nebo na komedii Patrika Hartla Prvok, Šampon, Tečka a Karel.

Pro milovníky zvířat je připravený film Gump - pes, který naučil lidi žít, a pro malé diváky veze kinematograf pohádku Příšerákovi 2.

„Během Filmového léta 2022 ale mohou diváci v jednotlivých lokacích narazit i na tituly jako Vyšehrad Fylm, Zátopek, Zbožňovaný, Tajemství staré Bambitky 2 a další úspěšné české tituly,“ vypočítává Josef Čadík mladší filmy už 31. promítací sezóny.

Promítání pod širým nebem přitom slibuje hned dvojí zážitek. Lidé přijdou do letního kina, užijí si film a dobrovolným vstupným přispějí těm, kteří to potřebují.

„Šťastná náhoda nás s Josefem Čadíkem svedla dohromady v roce 2008 a od té doby kinematograf pomáhá klientům Konta Bariéry,“ říká ředitelka nadace Božena Jirků.

V loňském roce přispěli diváci částkou 1 100 000 korun. Peníze pomohly desítkám lidí s handicapem, aby si mohli pořídit nákladné zdravotní a kompenzační pomůcky.

 

Užitečné informace a odkazy: 

Kinematograf bratří Čadíků a Konto Bariéry: https://www.kontobariery.cz/Projekty/Projekty-Konta-BARIERY/Kinematograf-bratri-Cadiku

Oficiální web Kinematografu bratří Čadíků: www.kinematograf.cz

 

Lucie Nekvasilová

Klíčová slova: