Kavárna zaměstnává duševně nemocné

04.02.2014 16:25

Pardubice – Pobočka občanského sdružení Péče o duševní zdraví otevřela nově zrekonstruované prostory chráněné kavárny a dílny s obchodem Střediska Výměník.

Příběh Robinsona

Útulná kavárna, která je inspirovaná příběhem Robinsona Crusoa, je výjimečná tím, že dává prostor uplatnit se duševně nemocnýmlidem.
"V roce 2011 jsme ve Středisku Výměník pomohli 48 lidem s duševním onemocněním a poskytli jim 1214 služeb. V chráněné dílně a kavárně bylo během roku zaměstnáno 18 lidí," uvádí pracovníci pardubického Výměníku.
Kavárna tak láká na prostředí plné rukodělných a autorských výrobků. Pravidelně se v ní také pořádají kulturní akce přispívající k obohacení komunitního života v městské části Polabiny. Návštěvníci si samozřejmě mohou objednávat ze široké nabídky jídel a nápojů. Jídelní lístek nabízí i takové speciality jako jsou sýrové koláčky s marmeládou nebo všemožné druhy lehkých zeleninových salátů.
Občanské sdružení Péče o duševní zdraví funguje od roku 1995 a pomáhá lidem s duševním onemocněním zapojit se zpátky do běžného života. Poskytuje také různé sociální služby a práci v chráněných dílnách.

Foto:

Klíčová slova: