Kavárna POTMĚ v pražské ZOO

18.08.2012 20:47

Představí se o víkendu 25. a 26. srpna, který bude díky Světlušce a Českému rozhlasu plný zábavy pro malé i velké návštěvníky.

Jaký je svět bez barev a světla? Přijďte to vyzkoušet na vlastní kůži 25. a 26. srpna v pražské ZOO! Světluška a Český rozhlas připravili pro malé i velké návštěvníky den plný zábavy. Těšit se můžete na hádanky, hry a soutěže, při kterých budete muset zapojit všechny smysly kromě zraku, na ukázku výcviku vodících psů, písničkový recitál Ryba z Havaje Zory Jandové, bláznivé divadelní představení Radio Crazy či slosování tomboly o zajímavé ceny. Pro malé i velké návštěvníky bude přistaven originální zatemněný autobus s Kavárnou POTMĚ, ve kterém Vás obslouží nevidomí kavárníci.
Slavnostní otevření Kavárny POTMĚ a zahájení programu proběhne v 10 hodin společně s moderátorkou Martinou Kociánovou, ředitelem pražské ZOO Pavlem Bobkem, ředitelkou Nadačního fondu Českého rozhlasu Martinou Kaderkovu a Jakubem Čížkem, ředitelem Odboru komunikace a vnějších vztahů Českého rozhlasu. Vypít si šálek vyhlášené černočerné kávy můžete po oba dva dny od 10 do 18 hodin v blízkosti dětské ZOO a amfiteátru.
Kavárnu POTMĚ v autobusu představila Světluška začátkem července na Ovocném trhu v Praze. Prvními pasažéry na palubě byli patronka Aneta Langerová, Hana Maciuchová, Tomáš Klus, Klára Issová, Pavel Nový, Anna Polívková a Lucie Výborná. „Návštěvou pojízdné Kavárny POTMĚ jsem získala originální zážitek. Ztichla jsem a zpokorněla. Tleskám Světlušce a děkuji za příjemnou společnost v kavárně Anetě Langerové a Tomášovi Klusovi a za elegantní obsluhu a laskavou navigaci děkuji ze srdce Katce," řekla bezprostředně po návštěvě kavárny herečka Hana Maciuchová.
Poté se Kavárna POTMĚ vydala na své první turné do Ostravy a pokračovala dále na Letní filmovou školu v Uherském Hradišti. Návštěvou Kavárny POTMĚ přispějete 100 Kč do sbírky Světluška, jako vzpomínku na nevšední zážitek si odnesete hrníček.
Na palubu Kavárny POTMĚ můžete nastoupit ještě v září a říjnu:
Brno, 9. - 12. 9., mezi Galerií Vaňkovka a Triniti Office Center
Jičín - Město pohádky, 14. - 16. 9., Valdštejnovo náměstí
Říčany, 21. 9., Masarykovo náměstí
Hradec Králové, 29. - 30. 9., centrum
Písek - Film Festival, 6. - 7. 10., Velké náměstí
 
Klíčová slova: