Jarní hnízdění aneb je to na budku

Projekt, který podpoří osoby se zdravotním postižením, především ty, které čelí následkům poškození mozku, zahajují Dílny tvořivosti, o.p.s.

Projekt je zaměřen na snížení následků, kterým musí lidé po poškození mozku čelit v každodenním životě. Mezi nejzávažnější z nich oni sami řadí zejména neschopnost srozumitelně komunikovat, pamatovat si, samostatně organizovat a plánovat svůj čas i ztrátu schopnosti číst a psát.

Do projektu budou od samého začátku zapojeni dobrovolníci. Všichni zúčastnění tak budou moci zdokonalit své sociální a komunikační dovednosti. Pracovní dovednosti následně procvičí při společné výrobě ptačích budek a jejich pomalování. Ke každé z budek bude přiložen příběh konkrétního člověka, který se na její výrobě podílel.

Během projektu získá pracovní zkušenost přibližně 15 až 20 lidí se zdravotním postižením, kteří se budou podílet na všech hlavních aktivitách – výrobě, prodeji, komunikaci s partnery i propagaci projektu.

„Plánujeme, že vznikne 50 ptačích budek, vyrobených a pomalovaných našimi klienty. Ty budeme následně prodávat jak v našem obchůdku v Podskalské ulici, tak při různých charitativních akcích. Projektem chceme také upozornit širokou veřejnost na problematiku lidí po poškození mozku – možné příčiny i následky takové traumatické události“, říká k projektu Jitka Častulíková, ředitelka organizace.

Projekt je realizován za podpory s. p. Lesy České republiky.

Jitka Častulíková

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.